Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı Yedek Adaylar İçin Yeni Gelişme!

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği 8 bin alımda yedek kalan adaylar için yeni gelişme! Yedek adaylar arasından 2 bin kişilik yeni alım olacak mı? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı açıklamasında bekçi alımı yedek adaylarının beklediği durumda da söz konusu olacak.

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımı Yedek Adaylar İçin Yeni Gelişme!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda önemli açıklamalar yaptı. Bunlardan bir tanesi ise 26. dönem POMEM Polis alımlarında yedek adaylar arasından 3000 polis istihdamı gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda oldu. Bakan Soylu böyle bir durumun söz konusu olmayacağını ifade etti. Yeni bir alımda ise 26. dönem alımlarında yedek olan adayların öncelik vermesinin doğru olmayacağını açıkladı. Böyle bir durumun sınavları meşruiyetini sorgulanmasına neden olacağını açıkladı.

2 BİN KİŞİLİK ALIM BEKLENİYOR!

Adayların, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Çarşı ve mahalle bekçilerinde yedek bekçi alımı kontenjanından alınması konusunda İçişleri Bakanlığından talepleri vardı.  Bakan Soylu'nun bu konudaki açıklaması bekçi alımlarında yedek kontenjandan istihdam olmayacağı anlamına geldi. Daha önce yapılan açıklamalarda 2020 yılında 10.000 kişilik kontenjanı ayrılacağı ifade edilmişti. Bunların 8.000 kişisi başvurularının tamamlanıp istihdamı sağlandı. Kalan 2000 kontenjan için ne zaman alım yapılacağı merak konusu oldu.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Bekçi alımı başvuru şartlarında yaş altında 18 yaşını doldurmuş olmak. Eğitim şartlarında en az lise ve dengi okullardan mezun olan fiziki şartlarda 167 santimden uzun boylu olmak. Vücut kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması ayrıca ikamet şartlarında başvuru yaptıkları ilde en az 1 yıldır ikamet etmeleri gerekiyor. Askerliğini yapmış 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olanlar başvuru yapacaklar. Türk toplumun önünde kötü şöhretli tanınmamak kamu haklarından mahrum olmamak ile taşımaya engelli bir engeli olmamak, emniyet teşkilatının sağlık şartlarını taşımaları alkol ve uyuşturucu nedeniyle tedavi görmemiş olmak ya da halen devam eden bir tedavisi olmamak. Daha önce Polis Eğitim Merkezi konularından çıkarılmamış olmak güvenlik ve arşiv araştırmalarından olumlu olmak gerekmektedir.

MAAŞ HAKLARI;

Peki bekçi maaşları ne kadar? Çalışanların aldıkları eğitime, eş durumuna, eşlerin çalışıp çalışmamasına, çocuğu olmamasına ve çocuk sayısına göre farklılık gösteriyor lise mezunu olan bir bekçi 4527 TL maaş alır. Lisans mezunu olan bir bekçi 4537 TL maaş alır. Bu rakam bekar ve eşi çalışmayan bir kişinin aldığı net maaş tutardır.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın van
Aydın van - 2 yıl Önce

O kadar bekledik ve çabaladık görev in verilmesini canı gönülden bekliyoruz sayın bakanın yedekleri göz ardı etmemesini temenni ediyoruz

Gerçek söz
Gerçek söz - 2 yıl Önce

Devletimizin üst düzey yetkililerinden biri çıkıp dedi ki alımlarda torpil yok ben yüzde yüz torpil ile bekçi olan şahısları biliyorum bundan bakanların haberi yokmu yoksa biliyorlarda hesaplarına mi geliyor ben hakkımı helal etmiyorum benim gibi binlerce insan mağdur oldu ama pes etmek yok herönumde 6 yıl daha var alım olursa baş vuracam ve elime yetki geçerse millete dayı olan dokunulmazlığı olan vekillere dokunacam bu dünyada olmazsa öbür dünyada olur ne de olsa ömür kısa vatan millet kalmamış menfaat menfaat sürekli menfaat yani hep para hep para öbür dünyada o paralar sizin adresinizi tutuşturmak hep isinirsiniz insAllah

Okan
Okan - 2 yıl Önce

Nasıl yani yedekte kalan adayların hakkı olmayacakmı peki bu haksızlık değilmi sayın bakan

İsmail
İsmail - 2 yıl Önce

Ortaokul menzunlarınada yer verilmesini acil istiyoruz sayın bakanım sesimizi duyun artık

Gülsüm oğuz
Gülsüm oğuz - 2 yıl Önce

Alımlar ne zaman olacak tarih belirtilmemiş

Halil
Halil - 2 yıl Önce

Gerçekten alım olacakmı bende yemekteyim

İbrahim Halil kertes
İbrahim Halil kertes - 2 yıl Önce

Gerçekten alım olacakmı bende yemekteyim olursa çok iyi olur