Bekçi Alımı için Şart Değişikliği! 2020 Alımında Şartlar Nasıl Olacak?

2020 yılı itibari ile çarşı ve mahalle bekçisi alım şartlarında değişikliğe gidildi. Adayların en çok merak ettiği konularda yaş ve öğrenim durumu idi. Adayların tüm merak ettikleri haberimizdedir.

Bekçi Alımı için Şart Değişikliği! 2020 Alımında Şartlar Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz yıl Resmi Gazete kararı ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımında değişiklik yapıldı. Buna göre 2020 yılına da yaklaşırken yeni alım şartlarında hangi değişikliklerin yapıldığı, adayların en çok merak ettiği konuların başında yer almış olup adaylar tarafından askerli, yaş, boy ve KPSS şartı gibi birçok şartın esnetilmesi de talep ediliyordu. Bu noktada Beştepe’de gerçekleştirilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyeleri ile Polis akademisi ve EGM yetkilileri ile temsilcilerinin de katıldığı toplantıda bekçilik mevzuatı görüşüldü.

Başvuru Şartları Değişecek Mi?

İlgili toplantı sonrasında merakedilen konulardan biri de ilerleyen günlerde Bekçilik şartları ile ilgili bir değişikliğin olup olmayacağı oldu. Buna göre adaylar en çok öğrenim ve yaş şartı olmakla birlikte istekler lisans mezunu şartının eklenmesi ve yaşın 35’e çıkarılması şeklindedir. Lisans mezunu birçok aday ile 31 yaşında büyük adayların talep ettikleri bu iki şartın değişimi ile ilgili olarak ise henüz bir değişiklik haberi gündemde yer almadı.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımına yönelik yazılı sınav sonuçları da açıklanmış olup bu aşamadan sonra adayları sözlü sınav aşaması bekliyor. Sözlü aşamadan sonra ise yıl sonuna kadar 2019/3. Dönem Bekçi alımı için adayların yeni bir alım umutları ise sürüyor. İlgili konu hakkında bir gelişme olası durumunda sitede hemen paylaşılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kosovalı
Kosovalı - 2 yıl Önce

Dayanın arkadaşlar 33 yaşındayım. Ben 35 olunca 35 inden gün almamış diye alım yapılacaktır muhakkak. 30 yaşındayken 30undan gün almamış aranıyordu adaylarda. 31 olunca yaşım 30 yaşı da kabul ettiler. Şimdi 2 sene kaldı 35 e. 35inden gün almamış aday aramalarına.

Serdar
Serdar - 2 yıl Önce

Hiç gerek yok adaletin olmadığı rüşvetin ve torpilin kol gezdiği bir ülkede yaşıyoruz iki kez girdim benden aşağı puan alanlar şuan görevde ve demem o ki dayiniz ve paranız varsa girin yoksa paranızı boş yere harcamayın

Yavuz öztürk
Yavuz öztürk - 2 yıl Önce

Yaş şartı 36 olsun.

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Yaş şartı 36 olsun

Tero
Tero - 2 yıl Önce

Yaş 65 olsun

M
M - 2 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılmalı

İbrahim Demirel
İbrahim Demirel - 2 yıl Önce

Şartlar ne olursa olsun torpilin varsa herşey oluyorsun 75 yazılı 85 spor puanım mülakat sonucu başarısız ha bu arada mülakat sorusunu bildim teşekkür ederek yolladılar beni ama torpili olan ve daha düşük puanları olanlar yerleşti bildiklerim var

Aziz
Aziz - 2 yıl Önce

DEVLETİN KURUMUNDA DAYIN VARSA DOKSAN YAŞINDADA OLSAN GİRERSİN BURASI TÜRKİYE HER TÜRLÜ