Bekçi alımı için ön başvuru sonuçları, sınav tarihi ne zaman açıklanacak?

Bekçi olmak isteyen binlerce aday için heyecan dorukta. Yapılan başvurunun ardından Polis Akademisi (PA) tarafından yapılması beklenen açıklamaya kenetlenen adaylar için ön başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve sınav tarihi gibi detaylar merak konusu.

Bekçi alımı için ön başvuru sonuçları, sınav tarihi ne zaman açıklanacak?

Bekçi alımı için yerine getirilmesi gereken prosedürlerden birisi olan yazılı sınav öncesinde adaylar ön başvuru yapmakta ve şahsen yapılan başvuru ardından ilk değerlendirme de tamamlanmış olmaktadır. Şu an ön başvurunun sonuçlanmasını, sınav tarihinin açıklanmasını bekleyen adayların beklediği açıklamanın Polis Akademiis tarafından yapılması gerekiyor. 

Bekçilik Ön Başvuru Sonuçları

Bekçi olmak için ön başvuru sonuçlarının değerlendirilmesini bekleyen adayların geçtiğimiz yıl 27 Mayıs'ta başlayan sürecin değerlendirme ve sonuçlanmasının 6 Temmuz'a kadar sürdüğünü bilmesi önemlidir. Bu kapsamda adayların ortalama 45 gün kadar beklediği ve geçmiş dönemlerde yapılan açıklamalar da incelendiğinde yine bu kadar beklenmesi gerekebileceği göze çarpmaktadır.

MUHTEMEL TARİHLER

Tarihler net olmasa da sonuçların 24-29 Haziran 2019 arasında açıklanması, sınavın ise 24-29 Temmuz 2019 arasında yapılması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 18:24
YORUM EKLE