Bekçi Alımı Askerlik Şartı Kalktı Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı şartlarında değişikliğe gidildi. Peki, bekçi alımı askerlik şartı kalktı mı?

Bekçi Alımı Askerlik Şartı Kalktı Mı?

Resmi Gazete’de yer alan yeni düzenleme ile birlikte bekçi alımlarına dair yenilikler getirildi. Yapılan bu düzenlemeler ile birlikte bekçi alımlarında yeni şartların geçerli olacağı belirtilirken en çok merak edilen bekçi alımı askerlik şartı kalktı mı sorusu da yanıtını buldu.

Bekçi Alımı İçin İstenen Evraklar Değişti

Bekçi alımları sırasında adayların T.C kimlik numaralarını, adli sicil kaydını, eğitim bilgisini, erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini, yaş düzeltme yapanların konuyla ilgili resmi belgesini, şehit ve gazi çocukları için durum belgesini ibraz etmesi gerekmektedir.

Önceki dönemlerde askerlik terhis belgesinin fotokopisi istenirken yeni düzenlemeler ile birlikte bu belge yerine erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini gösterecek evrak istenmeye başlandı. Bu değişiklik ile birlikte erkek adaylar için askerlik şartı da kaldırılmamış oldu. Yapılan bu düzenleme ile birlikte başvuracak olan erkeklerin hala askerliğini yapmış olması gerekiyor. Fakat yapılacak yeni alımlarda ilan şartlarında askerliğe yer verilmemesi de konuşulanlar arasında.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayramcan
bayramcan - 2 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılmalı

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Önceden terhis belgesi istiyorlardı şimdi ise askerlik ile ilgili ilişiğinin bulunmamasi bu ne demek peki muaf ise muaf belgesi tecil ise tecil belgesi askerlik yapmış ise terhis belgesi yani kalkmış oldu

selocan
selocan - 2 yıl Önce

Askerlik zaten 6 aya düştü. Ne diye askerliği kaldırıyorlar. 6 ay bile askerlik yapmaya korkanlar bekçi olmak istiyor, bu nasıl adalet!! Askerliğini doğuda 12 ay zorlu şartlar altında vatana hizmet edenlere haksızlık değil mi ?

Kenan
Kenan - 2 yıl Önce

Ben tecilliyim başvurabilirmiyim?

Kerem hutulcan
Kerem hutulcan - 2 yıl Önce

Artık birisi ortaokul mezunlarını görsün yeter artık

serkan
serkan - 2 yıl Önce

Mezuniyet kaldırılsın orta okul mezunları da başvuru yapabilsin haksızlık yapılmasın

oğuzhan
oğuzhan - 2 yıl Önce

Mezuniyet kaldırılsın binlerce genç var işsiz özel sektörde sürünen görün artık

sinan
sinan - 2 yıl Önce

bekçi alımı orta okul mezunları da başvuru yapabilsin insan ayırmayın ayıptır