2022 Yılı 3250 Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu - 81 Şehir Kontenjan Dağılımı?

Polis Akademisi 3250 Bekçi Alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuz ile birlikte 2022 yılı şartları ve 81 şehre göre kontenjan dağılımı belli oldu.

2022 Yılı 3250 Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzu - 81 Şehir Kontenjan Dağılımı?

Polis Akademisinden az önce gelmiş olan duyuru ile 2022 yılı Bekçi alımı kontenjan dağılımı belli oldu. Aynı zamanda adayların beklediği başvuru tarihleri de açıklanarak adaylarla paylaşıldı. Binlerce lise mezunu bekçi alımı için bu yıl 3250 kişilik kontenjan ile alım yapılacağı duyuruldu. İşin Olsa ekibi olarak anlık ilettiğimiz haberimizde sizlere Bekçi alımına ilişkin detyaları aktaracağız.

81 Şehre Göre Kontenjan Dağılımı Açıklandı!

Polis akademisi yayımladığı ilan ile kontenjanlarda ağırlıklı olarak İzmir İstanbul, Ankara illeti yer aldı. İstanbul'da 700, İzmir'de 200 ve Ankara'da 200 olmak üzere toplamda 3250 kişilik kontenjan dağılımı açıklandı.

Bekçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Polis Akademisinden gelen ilan ile genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Memuriyete Engeli olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kötü şöhretli olarak tanınmamış olmak, Silah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel sorunu olmamak, Sağlık açısından Polis Akademisi tarafından belirtilen şartları sağlıyor olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olmamak, Herhangi bir terör örgütü veya siyasi parti üyeliği olmamak" şartları aranacak. 

Özel Olarak İse:

Eğitim Şartı: En az lise veya dengi okul mezunu olmak

Boy - Kilo Şartı: En az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak

İkamet Şartı: Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet ediyor olmak,

Askerlik Şartı: Askerlik ödevini bitirmiş olmak

Yaş Şartı: 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (28.04.2004 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (28.04.1992 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

Başvurular Ne Zaman Başlıyor? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığının Bekçi alımı için ön başvuruşar 28 Nisan 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 13 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece başkanlığın resmi internet adresinden e-Devlet şifresi ile yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 28.04.2022 - 13.05.2022 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar

Başvuru Adresi: https://pa.edu.tr/

İLANIN TAM METNİ

GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Bu arada bekçi alımında aşırı derece torpil dönüyor. Malûm partiden bir tanıdığınız yok ise çabanız tamamı ile boşuna olacaktır. (Bizzat şahit oldum malûm parti'nin bu rezilliklerine!) Hepsinin gözleri para bürümüş! Yeter ki ceplerine para girsin, milletin hakkına girmeye dünden razılar! Kim hakkıma ve başkasının hakkına giriyorsa, ne bu dünyada ne de diğer dünya da iki yakası da bir araya gelmesin!

Kenan Demir
Kenan Demir @Kenan Demir - 2 yıl Önce

İşine gelmeyen basmış hemen eksiyi! Gerçekleri söyleyince işinize gelmiyor değil mi? Ekonomiyi yerla yeksan etmiş, mültecileri başımıza bela etmiş, işsizliği tırmandırmış, her yere torpil koymuş kişiyi savunun! Bakalım diğer tarafta Allah'a karşı nasıl hesap vereceksiniz!

Kenan Demir
Kenan Demir - 2 yıl Önce

Her zaman fazla alımı İstanbul, Ankara ve İzmir'e verin. Diğer iller bu ülkeden değil zaten!

Kenan Demir
Kenan Demir @Kenan Demir - 2 yıl Önce

Yolcu denen kişi, boş yapma! Bizde biliyoruz nüfusun oralarda fazla olduğunu. Ama her seferinde 3 büyük yere de çok kontenjan verilmesi doğru değil. Diğer iller bu kadar az kontenjanı hak etmiyor. Bir ile 15 kişi vermek nedir? Köy'e bile bu kadar verilmez! İnşAllah o küçük beynin biraz basar da biraz empati yaparsın. Ama zor gibi!

Yolcu
Yolcu @Kenan Demir - 2 yıl Önce

Güzel kafalı kardeşim İstanbul Ankara İzmir daha büyük şehirler ya o yüzden daha çok kontenjan veriliyor inşaAllah anlarsın gerçi zor

Vatan Sevdalısı
Vatan Sevdalısı - 2 yıl Önce

Allahım sen konuyu biliyorsun , Nasip et ne olur ????

Yiğit Aktan
Yiğit Aktan - 2 yıl Önce

Önlisans mezunları başvurabiliyo mu

Caner ozcan
Caner ozcan - 2 yıl Önce

Bekci

öyelsine
öyelsine - 2 yıl Önce

alttaki yoruma bilerek dislike attım çünkü bakarsınz bizimde tanıdık çıkar :)

Sevki
Sevki - 2 yıl Önce

Boşuna uğraşmayın paranıza yazık ..

Ali keskin
Ali keskin - 2 yıl Önce

Bekcilik