2022 Yılı 11 Bin Bekçi Alımı Yüzbinler Bekliyor! ÖNEMLİ GELİŞME

2022 Yılı Bekçi alımı adaylar tarafından hala bekleniyor. Uzun süredir yayımlanmayan ilan için Önemli Gelişme oldu. Kontenjanlar belli olmaya başladı!

2022 Yılı 11 Bin Bekçi Alımı Yüzbinler Bekliyor! ÖNEMLİ GELİŞME

2022 Yılı Bekçi Alımı bekleyişi sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 2022 yılı kapsamında olmak üzere 11 bin bekçi alımı planlıyor. Bildiğiniz gibi uzun zamandır Bekçi Alımı yapılmamaktaydı. Adaylar duruma neredeyse isyan ettiler. Yüzbinlerce aday gözlerini Polis Akademisinden gelecek duyuruya çevirdi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Bekçi alımı hakkında bilgileri aktaracağız. Ayrıca Bekçi adaylarını heveslendiren gelişme oldu. Söz konusu gelişmeyi sizlerle paylaşacağız.

2022 Yılı Bekçi Alımı Yapılacak Mı?

Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi olan bekçi alımı yapılacak mı oldu. En son bekçi alımları 2020 yılında yapılmıştı. Ancak sadece 400 kişilik kontenjan ile İstanbul ve bölgesinde alım gerçekleştirildi. Son 2 yıldır bekçi alımının yapılmaması ile birlikte beklentiler epey arttı.

2022 yılı Bekçi alınacak mı sorusuna cevap verecek olursak ise: Evet 2022 yılı bekçi alımı yapılacak. Adaylardan aynı aranan şartlar dahilinde yeni 11 bin Bekçi alımı bekleniyor.

Bekçi Adaylarını Sevindirecek Önemli Gelişme!

11 bin kişilik kadro ile Bekçi alımı yapılacak. Bekçi alımına ilişkin gelişmeler devam ederken adayları sevindirecek gelişme Resmi Gazetede yayımlandı. Resmi Gazete kararına göre, Emniyet Genel Müdürlüğüne Çarşı ve Mahallesi pozisyonunda kadro ihtisası yapıldı. Buda bekçi alımının geldiğini işaret etmektedir.

3000 kişilik kadro için bekçi ihdası yapılmış olup kontenjan dağılımı belli olmaya başladı.

İLGİLİ HABER: EGM 3000 Yeni Bekçi Alımı Kadrosu Onaylandı!

Yüzbinlerce Aday İlanı Bekliyor

Son alımların sadece İstanbul ve çevresinde yapılması ile Türkiye Geneli 3 yıldır bekçi alınmamış oluyor. Artık adaylar ilanın bir an önce gelmesini bekliyor ve bu kapsamda gözler Polis Akademisi Başkanlığına çevrildi. Bekçi alımı ilanının Nisan ayı içerisinde gelmesi bekleniyor. İlandan anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamalarını indirebilir veya diğer adaylarında bulunduğu İnstagram hesabımıza katılabilirsiniz.

İşin Olsa İnstagram BURADA

Adaylar Hangi Şartların Esnetilmesini istiyor?

Bir çok aday Yaş, Askerlik şartı, Boy şartı ve askerlik niteliklerinde esnetilme bekliyor. Peki siz hangi şartlarda esnetilme bekliyorsunuz? YORUM KISMINDA BELİRTİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 06:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Diplomalı işsiz
Diplomalı işsiz - 2 yıl Önce

Kpss olsun askerlik olsun üniversite mezuniyeti olsun pazardan domates mi alacaksınız biraz eğitim görmüş kişileri alın

Tunç
Tunç - 2 yıl Önce

Askerlik şarti olmasin

Halil BERİTANOĞLU
Halil BERİTANOĞLU - 2 yıl Önce

Yaş şartı 35 olsun

Yakup Yazıcı
Yakup Yazıcı - 2 yıl Önce

Boy şartı

Yusuf taş
Yusuf taş - 2 yıl Önce

Yaş şartı

H
H - 2 yıl Önce

Yaş

Elif terzi
Elif terzi - 2 yıl Önce

Bayan bekçi alımı yapılsın lütfen

Mustafa bilmis
Mustafa bilmis - 2 yıl Önce

Yaş konusunda