2 Bin Bekçi Alımı KPSS Tercihiyle mi Olacak? Kadın Bekçi Kadrosunda Alım Olurmu?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Çarşı ve mahalle bekçi alımı başvurusu ne zaman başlayacak? Adaylar 2000 bekçi alımı KPSS tercihleri ile yapılıp yapılmayacağını, kadroların kadın Bekçi alımlarına mı ayrılacağını merak etmekteler.

2 Bin Bekçi Alımı KPSS Tercihiyle mi Olacak? Kadın Bekçi Kadrosunda Alım Olurmu?

Merkezi atamayla bekçi alımı olur mu? 2000 Çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu bayan bekçi alımına mı ayrılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen Çarşı ve mahalle bekçileri özellikle Büyük şehirlerde; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Erzurum ve birçok ilde asayiş olaylarının engellenmesine yönelik olarak başarılı çalışmalar yürüttü.. Son yıllarda bekçi alımı ilanlarında artışlar meydana geldi. Fakat 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle bekçi ve Polis alımlarında bazı tarih değişiklikleri yapıldı. Çünkü adayların Polis Akademisi Başkanlığı tarafından eğitimlere tabi tutulması gerekiyor. Pandemi döneminde eğitimler de  açıklanan takvimlerde değişiklikler yapıldı. Alımlarda da bu sebeple bazı tarih değişiklikleri beklendi. Özellikle adaylar 2020 bir KPSS tercihlerinde bekçi alımı yapılabilir diyerek umutlandılar..

2020/2 TERCİHLERİNDE KADRO AYRILIR MI?

23 Temmuz 2020 tarihinde açıklanan tercih kılavuzunda bu kadro herhangi bir başvuru alınmadı. Adaylar 2020/2 tercih kılavuzunda bekçilere yönelik kadro ayrılıp ayrılmayacağını merak ediyor. 2020 yılı için beklenen kadro sayısı 2000 olarak açıklanmıştı. Bu kadroların, bayan bekçi alımı için ayrılıp ayrılmayacağı da merak konusu oldu. İşin olsa ekibi olarak Merkezi atamalarda bekçi alımı beklemiyoruz. İçişleri Bakanlığından yapılan resmi açıklamaları takip ederek adaylarının bilgisini anlayan aktarıyoruz.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedef
Sedef - 3 yıl Önce

Kadin bekci alimi olsun lutfeeen

Demet
Demet - 3 yıl Önce

Kadın bekçi alımları olursa sevininiriz

Ayse
Ayse - 3 yıl Önce

Kadin bekci alimlarida olsun artik lutfen bekliyoruz kac senedir

Zehra
Zehra - 3 yıl Önce

Bayan bekçi alımı inşAllah olur