Günümüzde milyonlarca birey, farklı amaçlar ile bankalara başvurmakta ve ihtiyaçlarının bankaların sağlamış olduğu kredi, kredi kartı gibi çeşitli araçlar ile gidermektedir. Fakat bazı durumlarda alınan bu borçların ödenmesinde zorluk yaşanabilmektedir. İşte birçok banka tarafından borçlarını ödemek isteyen fakat uygun bir ödeme planı bulunmayanlar için bankaların sunmuş olduğu çeşitli yapılandırma ve borç kapatma olanakları bulunuyor. Bankalardan tarafından borçlarını ödeyemeyenlere sunulan olanaklar ise haberin devamında yer almaktadır.

QNB Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank tarafından borçlarını ödeyemeyen müşterilere sunulan olanaklardan biri de borç kapatma kredisi olmakla birlikte diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarının da Borç Transferi Kredisi ile bankaya transfer edilmesi mümkün. Ön başvurular T.C. kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak göndererek veya QNB Finansbank Şubelerini ziyaret ederek gerçekleştirmek mümkündür. Faiz oranları ise şu şekildedir.

ING Borç Kapatma

Kredi borçlarını ING'ye taşıyanlar %1,09'dan başlayan faiz oranlı kredilere başvurarak farklı bankalara olan borçlarını kapatabilmektedir. İlgili krediye başvurmak için https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/borc-transferi-kredisi adresinden online başvuru gerçekleştirmek mümkündür. Bankanın sunmuş olduğu kredi fırsatları şu şekilde yer almaktadır.

BBVA Garanti

Farklı bankalara borcu olanlar, 36 aya kadar vade olanağı ile borçlarını Garanti bankası çatısı altında tek yerde toplayabilmekte olup banka tarafından sunulan Borç Transferi kampanyası ile uygun kredi olanakları ile borç yapılandırması mümkündür. İlgili kampanyaya ilişkin detayları öğrenmek, başvuru yapmak için ise https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/garantibbva-borc-transferi.pageadresini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank

Banka tarafından hem hali hazırda Akbank’taki borçlarını hem de diğer bankalara olan borçlarını uygun vade ve faiz oranı ile yapılandırmak isteyenler, Akbank’ın sunmuş olduğu Taksitli Borç Transferi hizmetinden yararlanarak gerçekleştirebilir. İlgili fırsattan yararlanmak için Akbank Mobil ve İnternet’e giriş yapabilir, size en yakın Akbank Şubesine giderek gerçekleştirmeniz mümkün. Banka tarafından sunulan faiz oranı ve vade sayısı ise şu şekilde.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası tarafından sunulan Birleştiren İhtiyaç Kredisi kapsamında 24 aya kadar aylık %1,10, 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranı ile diğer bankalara olan borçların yapılandırılarak banka bünyesinde ödenmesi hizmeti sunulmaktadır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubeler aracılığı ile yapılabilecektir.