Merkez Bankasından Yeni İlan! Kadrolu 25 Bilgisayar Mühendisi Alımı

Merkez Bankası Kadrolu memur alımı ilanından sonra yeni bir ilan yayımladı. 25 Kişilik kadro ile Bilgisayar Mühendisi alacak. İşte şartlar.

Merkez Bankasından Yeni İlan! Kadrolu 25 Bilgisayar Mühendisi Alımı

Merkez bankası geçtiğimiz günlerde kadrolu memur alımı ilanı yayımlamıştı. İlk İşin Olsa ekibi tarafından adaylarla paylaşılan memur alımı ilanından sonra yine İlk bizim tarafımızda duyacağınız Bilgisayar Mühendisi alımı ilanını sizlerle paylaşacağız.

Merkez Bankası 26 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere tam zaman lıa çalışacak kadrolu olarak Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Bilgisayar Mühendisi alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak
  • Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak.
  • KPSS, ALES, GRE ve GMAT puanlarına göre aşağıdaki ALES Sınavı Eşdeğerlik Tablosu esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 300 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) yazılı meslek sınavına çağrılacaktır.

BAŞVURU SÜRÜRECİ BAŞLADI:

Merkez Bankası Bilgisayar Mühendisi alımı için başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 26 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başladı. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 03 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç 17:30 a kadar Merkez Bankası resmi internet adresi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 10:24
YORUM EKLE