Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı 2015

Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı 2015

Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı 2015
Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı 2015
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Personel Alımı gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere Ankara ve İstanbul birimlerinde Sözleşmeli olarak çalışacak Personel alımı yapacaktır. Sizde Merkez Bankasında Sözleşmeli Sekreterolmak için, alt kısımda verilmiş olan, genel niteliklere, Özel şartlara, Sınav bilgilerine, İstenilen belgelere, Başvuru bilgilerine ve genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA SEKRETER ALINACAKTIR Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara ve İstanbul birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Sekreter alınacaktır.
1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR
-Önlisans programlarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümlerinden mezun olmak (Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir), -2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 70 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak, -İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 veya Test of English as a Foreign Language Intemet-Based Test (TOEFL-IBT)'ten en az 84 puan almış olmak], -Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (02.03.1985 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.), -Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartlan taşımak.
SINAVLAR
Koşulları taşıyan adaylar KPSSP93 puanlarına göre sıralanacak, puanı en yüksek olan 15 aday (15'inci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır. Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi; mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından 100 (yüz) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı 70 (yetmiş)'in altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır. Sınavlara İlişkin Duyurular Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçlan Bankamız internet sitesi (www.tcmb-gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.
2- BAŞVURU
a)Başvuru Tarihleri ve Şekli
Adaylar başvurularını 16.02.2015 tarihinden 02.03.2015 tarihi saat 17.30'a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
b)Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler
-Fotoğraf -Diploma -Yabancı Dil Belgesi (TOEFL ve e-YDS sonucu beyan edilmesi halinde) ÖNEMLİ NOT: Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE