Merkez Bankası Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Merkez Bankası Personel alımı yapıyor

Merkez Bankası Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Merkez Bankası Personel alımı yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesine dahil etmek üzere sözleşmeli çalışacak Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapacaktır. Bankanın önemli şartlarından biriside KPSS den 60 Puan almış olmaktır. Başvurular 01.Aralık.2014 saat 17.30 a kadardır. Alt kısımda verilmiş olan bilgilerde, başvuru bilgilerine, sınav bilgilerine, genel şartlara, özel şartlara, başvuru sırasında istenilen belgelere ve genel bilgilere ulaşara daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAKTIR Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

1-ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR -Yükseköğretim kurumlarının önlisans programlarından mezun olmak (Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir), -2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak, -Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak, -Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak, (01 Aralık 1984 ve daha sonra doğmuş olmak. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz), -Görevin özelliği dolayısıyla en az 175 cm. boyunda olmak (Uygulamalı beden eğitimi sınavı öncesi adayların boyları ölçülecektir), -Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak, -Koruma ve Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak (Başarılı olan adayların bu hususu, işe giriş sırasında renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu ile tevsik etmeleri istenecektir), -Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2-SINAVLAR Koşulları taşıyan adaylar KPSSP93 puanı en yüksek adaydan başlayarak sıralanacak ve ilk 300 aday (300. adayla aynı puanı alan adaylar dahil) uygulamalı beden eğitimi sınavına, bu sınavda başarı gösteren ilk 150 aday Ankara'da mülakata tabi tutulacaktır. Adaylara uygulamalı beden eğitimi sınavında kol, diz, mekik ve şınav çekme hareketleri yaptırılacaktır.

3-MÜLAKAT Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi; mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönünden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Mülakatın değerlendirme kriterlerinden biri olan mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı %50 diğerlerinin ağırlığı %10 olacaktır. Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların başarı puanları KPSSP93 puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve başarılı adaylar mülakat öncesinde alınacak birim tercihleri dikkate alınarak atanacaklardır.

4-BAŞVURU Başvuru Tarihleri ve Şekli Adaylar başvurularını 17 Kasım 2014 tarihinden 01 Aralık 2014 tarihi saat 17.30'a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr)İnsan Kaynakları sayfası üzerinden, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler -Diploma -Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Silahlı) -Askerlik terhis belgesi (Erkek adaylar için) -Fotoğraf

SINAVLARA İLİŞKİN DUYURULAR: Uygulamalı beden eğitimi sınavına ve mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesinde (www.tcmb.gov.tr)ilan edilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 21:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE