Merkez Bankası 3 Kadro İle 30 Memur Personel Alımı Yapıyor! KPSS'li KPSS'siz

Merkez Bankası resmi internet sitesinde yayımladığı ilana göre farklı kadrolarda 30 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacak. Haberimizde sizlere başvuru şartları ve başvurular hakkında detaylı bilgi paylaşıyoruz.

Merkez Bankası 3 Kadro İle 30 Memur Personel Alımı Yapıyor! KPSS'li KPSS'siz

Merkez Bankası memur personel alımı yapıyor. Merkez Bankası tarafından yayımlanmış olan ilana göre farklı 3 pozisyon için alım yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilanlara göre, Türkye Cumhuriyeti Merkez Bankası alımını yapacağı pozisyonlar için adayladan bazı nitelikler aramakta ve bu nitelikleri yerine getiren adaylar başvuru yapabilecekler.

HANGİ POZİSYONLARDA MEMUR PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Merkez Bankası resmi internet sitesinde yayımlanmış olan ilanlara göre, Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasına 10 Mühendis, Hukuk Genel Müdürlüğü İdare Merkezi / ANKRA ya 10 Avukat ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İdare merkezi / ANKARA 'ya sözleimeli olarak ise 10 Ekonomist olmak üzere toplamda 30 kişi alınacak. 

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Merkez Bankası alımını yapacağı bu 3 farklı kadro için özel nitelikler aranıyor. Ancak her pozisyon içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından aranancak genel şartları taşımaları ve Son başvuru tarihi itibari ile işe alım sınavından elenmemiş olmaları gerekmektedir. Özel olarak ise,

Mühendis Pozisyonu İçin;

01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olmak, En az dört yıllık eğitim veren makine mühendisliği veya elektrik-elektronik mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp1 puan türünden en az 80 puan almış olmak veya ALES ten 80 veya GRE den en az 156 veya GMAT den en az 585 puan almış olmaları ve YDS den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Avukat Pozisyonu İçin İse;

Avukarlık Stajını tamamlamış olmak, 01 Ocak 1987 veya sonrası doğumlu olmak, 2017 veya 2018 yılında yapılan YDS den İngilizce puanında en az 70 puan almış olmak, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS den en az 80, ALES ten en az 80 , GRE den en az 156 veya GMAT den en az 585 puan almış olmaları gerekmektedir.

Ekonomist Pozisyonu İçin;

Etkili Sunum yapma ve yazma becersine sahip olmak, Finanas veya İtisat alanlarında doktora derecesine sahip olmak veya 2019 yılında olabilecek olmak, Yabancı dil sınavından YDS, E-YDS, TOEFL iBT gibi sınavlardan İngilizce dilinden puan almış olmak şartları aranacak.Ayrıca başvuru kılavuzuna göre ise adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyor.

BAŞVURULAR:

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Buna göre her 3 pozisyon içinde başvurular 18 Ocak 2019 tarihi itibari ile başlamış olup son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre Avukat ve Mühendis pozisyonları için en geç 28 Ocak 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir ve Ekonomist pozisyonu için ise en geç 04 Şubat 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Ekonomist Pozisyonu İlanı

Avukat Alımı İlanı

Mühendis Alım İlanı Tam metni

Diğer Banka memur personel alım ilanlarına BANKA PERSONEL ALIMLARI bağlantısı üzerinden ulaşabilir ve hatta telefonunuza banka personel alım ilanlarını bildirim alabilmek için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER