İş Bankası Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor! Şartlar ve Kadro Dağılımı

İş Bankası bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için iki farklı pozisyonda alım yapacağını ilan etmişti ve hala başvuru süreci devam ediyor. İşte detaylar.

İş Bankası Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor! Şartlar ve Kadro Dağılımı

İş Bankası personel alımları için ilanlar yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanmış olan ilanlara göre Banka bünyesindeki personel ihtiyacı için farklı alanlarda ilanlar yayımladı ve hala başvuru süreleri devam ediyor. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde İş Bankası personel alımı ilanları hakkında detayları paylaşacak ve başvuru yapmanızı sağlayacağız.

BAŞVURULARI DEVAM EDEN POZİSYONLAR:

İş Bankası İnsan Kaynakları resmi internet adresi üzerinde yayımladığı ilanlara göre iki farklı pozisyonda alım yapacağını belirtti. Bu kapsamda İş Bankası, Müfettiş yardımcılığı sınavı ve Uzman yardımcıı alım sınavı ile banka personelleri alacak. Söz konusu alımlar için adayların ilgili sınavlara katılarak başarılı olmaları gereklidir.

UZMAN YARDIMCISI ALIMI DETAYLARI:

İş Bankası İstanbul Genel Müdürlükte bulunan uzma yardımcılığ pozisyonu için sınavla alım yapacağın belirtti. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 09 Ekim 2019 tarihine ladar Bankanın resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Ayrıca adaylara 16 Ekim 2019 tarihinde ise sınava ilişikin davet gönderilecek. Alınan davetler sonucunda başvurusu kabul edilmiş olan adaylara 19 Ekim 2019 tarihinde uzman yardımcılı sınavı yapılacaktır.

MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALIMI İLANI:

Banka yayımladığı bir diğer ilana göre ise bankanın z bilgi sistemleri ve bankacılık süreçlerinin, Genel Müdürlük bölümlerinin, yurt içi, yurt dışı şubelerinin, yönetimini kontrol ettiği iştiraki olan kuruluşlarının ve bilgi teknolojilerinin denetiminde görevlendirilecek müfettiş yardımcıları alacak. Adaylar başvurularına başlamış olup en geç 30 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. başvursu olumlu olan adaylar ise 09 kasım 2019 tarihinde İstanbul ve Ankara ilerinde Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adayların Uzman yardımcılığı ve Müfettiş yardımcılığı alımları için yerine getirmeleri gereken bazı özel nitelikler bulunmaktadır. Bu kapsamda adaylardan aşağıdaki şartları aranacak.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek,
  • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken 2020 yılı Haziran ayına kadar tecil ettirmiş olmak,
  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen ve detayları tabloda yer alan bölümlerinden mezun olmak,
  • Daha önce banka tarafından yapılan sınavlara katılmış ve başarısız olmamış olmak,
  • Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak,
  • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

İş Bankası personel alımlarına başvuru yapacak adaylar ilgili ilanlara İş Bankası İnsan kaynakları resmi internet adresi üzerinden ulaşacaklardır. Bu yönde ilgili ilanlara ulaşmak için ve başvuru yapmak için https://www.isbank.com.tr/TR/hakkimizda/insan-kaynaklari/Sayfalar/insan-kaynaklari.aspx adresine giriş yaparak ilanlara ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE