Halkbank Bin 295 Memur Alımı Yapıyor!

Türkiye Halk Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 295 memur alımı yapıyor. Peki alım yapılan pozisyonlar hangileridir, başvuru şartları nelerdir.

Halkbank Bin 295 Memur Alımı Yapıyor!

Ülkemizin önemli kamu bankaları arasında yer almakta olan ve açık pozisyonları için aralıklarla memur alımı gerçekleştiren Türkiye Halk Bankası açık pozisyonları için memur alımları gerçekleştirmektedir. Halkbank'ın memur alımları yine Maliye Bakanlığının verdiği onaylar doğrultusunda yapılmaktadır.

Halkbank tarafından hazırlanan ilan geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyuruldu. Buna göre ilgili kurumun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 295 kişilik memur ve personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için memur alınacak ve detaylar nedir.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Türkiye Halk Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 295 kişilik banka memuru alımı yapıyor. Peki alım yapılacak pozisyonlar hangileridir?

Servis Görevlisi - Bin kişi
Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı - 10 kişi
Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı - 5 kişi
Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı - 50 kişi
Müfettiş Yardımcısı -  35 kişi
İç Kontrolör Yardımcısı - 25 kişi
Uzman Yardımcısı - 170 kişi

Yukarıda Türkiye Halk Bankasının memur alımı yapacağı kadrolar verilmiştir. Peki şartlar nedir ve detaylar nasıl olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, 

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

d) Kadrolara göre belirlenen yaş kriterlerini sağlamak

e) Kadrolara göre belirlenen eğitim kriterlerini sağlamak

g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 01.06.2018 tarihine kadar tecilli olmak, 

ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

h) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak;

BAŞVURULAR

Yukarıda Halkbank'ın bin 295 memur alımına ilişkin tüm detayları verilmiştir. Bankanın ilanına müracaat etmek isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi ve müracaatlarını buradan gerçekleştirmesi gerekmektedir.

https://goo.gl/FKzjcz
DİĞER BANKA İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE