Eximbank Uzman Yardımcısı Alacak! Başvuru Şartları Neler?

Eximbank Mart ayı itibari ile uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecektir. Başvurular 16 Mart ve 3 Nisan tarihleri arasında bankanın internet sitesinden yapılacaktır.

Eximbank Uzman Yardımcısı Alacak! Başvuru Şartları Neler?

Türkiye’nin ihracat bankası, Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. bilinen adı ile Eximbank Mart 2020 tarihli ilanında uzman yardımcısı kadrosuna alım yapacağını ifade etti. Bu noktada adayların sağlaması gereken başvuru şartları, ilana başvuru şekli ve diğer tüm detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları Neler?

Eximbank tarafından yapılan açıklamada adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak,Yazılım ve İş Geliştirme alanı için, En az 4 yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS); Yazılım ve İş Geliştirme alanında, KPSSP-1 puan türünden en az 70 puan almak, Teknolojik Altyapı alanında, KPSSP-3 puan türünden en az 70 puan almak,İyi derecede İngilizce bilmek ve YDS’den en az 70 puan veya eş değer sınavlardan puan almak aynı zamanda:

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen suçlardan hüküm giymemiş olmak, Erkek adaylar için askerlik çağına gelmemiş veya hizmetini fiilen tamamlamış veya bedelli veya muaf veya sınav tarihi itibarıyla en az 1 yıl erteletmiş olmak,Bankacılık Kanunu'na göre imza yetkisi geçici de olsa kaldırılmış veya bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,Sınavın yapıldığı yılın (2020) Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını aşmamış olmak,Bankamızın daha önceki dönemlerde açmış olduğu Uzman Yardımcılığı giriş sınavlarında, sözlü sınav aşamasında elenmemiş olmak şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Başvuru Şekli

Adaylar kurumca açılmış olan BT Uzman Yardımcılığı sınavının;Yazılım ve İş Geliştirme ya da Teknolojik Altyapıalanlarından yalnızca birine başvurabilecektir.BT Uzman Yardımcılığı Sınavı için başvurular, 16 Mart 2020 tarihinden 3 Nisan 2020 tarihi saat 17.00'a kadar bankanın internet sayfası üzerinden 2020 BT Uzman Yardımcılığı Sınav Başvuru Formu doldurularak yapılacaktır.

Sınavla ilgili her türlü bilgi, Bankanın internet sayfası www.eximbank.gov.tr ve sinav@eximbank.gov.tr e-posta adresi aracılığıyla edinilebilir.

YORUM EKLE