Bankalar 7 Bin Personel Alacak

Türkiye'de aktif olarak faaliyetine devam eden bankalar kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 7 bin personel alımı gerçekleştirecek.

Bankalar 7 Bin Personel Alacak
Ülkemizde faaliyetine devam eden bankalar her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam etmektedir. Kamu bankaları personel alımlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yaptığı gibi aynı zamanda yıl içerisinde resmi internet sitesinde bulunan ilanlar bölümü aracılığı ile personel alımlarını duyurmaktadır. Özel bankalar ise KPSS minimum puan şartı koymakta veya adayı kendi sınavına tabii tutmaktadır. Kendi sınavından başarılı olan adaylar sözlü mülakatlara çağrılmakta ve sözlü mülakatta da başarılı bulunan adaylar kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere alınmaktadır. 2016 yılı için bankalar 7 bin personel alımı yapacak.

Hangi Banka Kaç Personel Alacak

Türkiye'de bulunan farklı bankalar toplam 7 bin personel alımı gerçekleştirecek. Peki hangi banka ne kadar personel alımı yapacak. Yayınlanan bildirilere göre Ziraat Bankası 750, Burgan Bank 100, Akbank 1.500, ING Bank 230, Garanti Bankası 2.000, Finansbank 2.000, Odeabank 350 ve T-Bank 100 olmak üzere toplam 7 bin personel alınacak.

Kimler Başvurabilir

Peki bu ilanlara kimler başvurabilir hangi niteliklere sahip olmak gerekiyor.
Sağlık koşulları çalışmaya uygun
Yoğun çalışmaya yatkın
Ekip çalışmasına alışkın
Motive edici
Kılık kıyafetine özen gösteren
Yaş şartına uyan
Gerekli bölümlerden Mezun
Erkekler için askerlik sıkıntısı olmayan ya da tecilli

Yukarıda genel olarak bankaların istemiş olduğu nitelikler belirtilmiştir. Tabi bu nitelikler alınacak olan personelin çalışacağı pozisyona göre değişmekte olup ilana başvurmak isteyen adaylar bankaların resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

alımlar ne zaman

İSMET
İSMET - 4 yıl Önce

İŞ IÇİN 05415837373