Ziraat Bankası 150 Servis Görevlisi Alımı 2022 Sınav Konuları ve Şartları Nedir?

Ziraat Bankası bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2022 yılı Servis görevlisi alımı ilanını açıkladı. 150 Personel alımı yapılacak olup sınav konuları bu haberde.

Ziraat Bankası 150 Servis Görevlisi Alımı 2022 Sınav Konuları ve Şartları Nedir?

Ziraat Bankası personel alımı için ilan yayımlandı. 2022 yılı yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 150 kişilik boş kadro ile 2022 yılı Servis Görevlisi alımı yapacağını bildirdi. Banka alımı yapacağı Servis Görevlisi adaylarını İstanbul ilindeki genel müdürlük birimlerinde ve şubelerinde görevlendirecektir.

2022 Yılı Başvuruları Devam Ediyor!

Ziraat Bankası Personel Alımı ilanı için başvurular 4 Ocak 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 21 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Her yıl ilan yayımlayan Ziraat Bankası 2022 yılı başvurularını Ocak ayı içerisinde tamamlayacak. Bu kapsamda Başvuru yapacak adaylar İnternet ortamında Anadolu Üniversitesi’nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

Sınav Ücreti Ne Kadar? Nasıl Ödeme Yapılacak?

Başvuruda bulunan tüm adaylar servis Görevlisi pozisyonu için banka tarafından yapılacak sınava katılacaklar. Ancak adayların başvuru sınav ücreti olarak belirtilen 280 TL sınav ücretini bankaya yatırmaları gerekmektedir. Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında Üniversite'nin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir.

Kimler Servis Görevlisi Olabilir?

Ziraat Bankasının 2022 yılı Servis Görevlisi alımı ilanı için başvurular bazı nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda adaylardan " Türk Vatandaşı olmak, 01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin ve yüksekokulların dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olmak ve Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gereklidir.

Başvuru Sonuçları, Sınav Tarihi Nedir?

Başvurusunu 21 Ocak 2022 tarihi ile tamamlamış olan adaylar sınava katılmak için Bankadan 14 Şubat 2022 tarihli gelecek duyuru ile Sınava katılım belgelerine ulaşabilecekler. Sonuçlar Başvuru adresi üzerinden kontrol edilebilecek.

Ankara ve İstanbul'da Yazılı olarak yapılacak olan sınav 20 Şubat 2022 saat 10:00 itibari ile yapılacaktır.

1 Aylık Eğitim ve 6 Ay Banko Asistanlığı Görevi:

Sınavlarda başarılı olan adaylar için 1 aylık eğitim yapılacak. Bu kapsamda Servis Görevlisi olarak istihdam edilen personel, 1 ay süre ile Ziraat Bankası Bankacılık Okulu'nda düzenlenecek eğitime katılacaklardır.

Öte yandan Servis Görevlisi unvanlı personel Banka ürünlerinin operasyonu, tanıtım ve satış işlemlerini yürüterek müşterilerimize etkin hizmet sunmaktadırlar. Bu personelimiz, en az 6 ay şube bankolarımızda banko asistanı görev pozisyonunda çalışacaklardır.

Servis Görevlisi Sınav Konuları Nedir?

Toplamda 100 sorudan oluşan servis görevlisi sınavı için,

1. BÖLÜM 50 soru ile,

  • Genel Kültür 15
  • Genel Yetenek 35

2. BÖLÜM/ALAN BİLGİSİ 50 soru ile

  • Ekonomi 20
  • Hukuk 20
  • Muhasebe 10

Ekonomi (Mikroekonomi, Makroekonomi, Uluslararası Ekonomi, Para/Banka/Kredi, Maliye Politikası, İşletme Ekonomisi, Türkiye Ekonomisi, Güncel Ekonomi),

Hukuk (Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu),

Muhasebe (Genel Muhasebe, Mali Tablolar Analizi),

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 08:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumum
Yorumum - 9 ay Önce

1987-1988 yıllarında doğanlar neden bu sınava giremiyor. YAŞ SINIRINI koymak çok yanlış. Hadi en fazla 40 yaş olsun. Ama,35-36 yaşındakilerin neden sınava girmesini engelliyorsunuz.zaten üniversite mezunu oluyum, iş arayım diyene kadar belli bir yaş, zaman geçiyor. Birde yaşla alım yapmak, hele ki devlet kurumunda çok acı verici.devlet büyüklerimizden ptt, ziraat, vakıf bank gibi yerlere el atmasını ve yaş ŞARTInın esnetilmesini. En az 40 olmasını istiyoruz.

oğuz
oğuz - 9 ay Önce

arkadaşlar sınav çok zor mu ?

adalet savunucusu
adalet savunucusu - 9 ay Önce

sanki uzuya astronot alacaklar ;)

saim y
saim y - 9 ay Önce

Güvenlik alimindada koruma güvenlik önlisan bölümu mznlarndan alipta güvenlikle alakalı sınav yaparak kurumlar ve bankalar bu şekilde alsa liyakatli ve işi ehline vermiş olarak .