Halkbank 1295 Memur Alımı Başvuruları Sürüyor! Başvuru Şartları

Türkiye Halk Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 1295 (bin 295) memur alımı başvuruları sürüyor. Pozisyonlar ve başvuru şartları nedir.

Halkbank 1295 Memur Alımı Başvuruları Sürüyor! Başvuru Şartları

Ülkemizin en çok tercih edilen kamu bankalarından bir tanesi olarak bilinen ve müşterilerine sağlamış olduğu uygun faiz oranları ile sürekli gündeme gelen Türkiye Halk Bankası açık pozisyonları için yıl içerisinde çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Türkiye Halk Bankası 2017 yılı bitmeden alım yapması bekleniyordu ve ilan ne zaman yayımlanacak derken sonunda duyuruldu.

Türkiye Halk Bankası tarafından hazırlanan ve kamuoyuna yayımlanan ilana göre Halkbank kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 1295 kişilik memur ve personel alımı yapacak. Peki pozisyonlar nelerdir, başvuru şartları hakkında bilgiler paylaşıldı mı?

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Türkiye Halk Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 295 kişilik banka memuru alımı yapıyor. Peki alım yapılacak pozisyonlar hangileridir?

Servis Görevlisi - Bin kişi
Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı - 10 kişi
Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı - 5 kişi
Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı - 50 kişi
Müfettiş Yardımcısı -  35 kişi
İç Kontrolör Yardımcısı - 25 kişi
Uzman Yardımcısı - 170 kişi

Yukarıda Türkiye Halk Bankasının memur alımı yapacağı kadrolar verilmiştir. Peki şartlar nedir ve detaylar nasıl olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, 

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

d) Kadrolara göre belirlenen yaş kriterlerini sağlamak

e) Kadrolara göre belirlenen eğitim kriterlerini sağlamak

g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 01.06.2018 tarihine kadar tecilli olmak, 

ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

h) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak;

BAŞVURULAR

Yukarıda tüm pozisyonlar verilmiş, hangi pozisyonlar için kaç kişilik alımın yapılacağı konusunda da detaylar eklenmiş olup adayların başvuru şartlarına sahip olanlar aşağıdaki link ile birlikte 9 Kasım 2017 tarihine kadar müracaatlarını yapabilir.

https://halkbank.istanbul.edu.tr
DİĞER BANKA İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 21:48
YORUM EKLE