Halkbank 1295 Memur alımı Başvurular Sürüyor! Kimler Başvurabilir

Halkbank kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 1295 memur alımı yapıyor. Halkbank'ın bin 295 memur ilanına kimler başvurabilir, aranacak şartlar nedir.

Halkbank 1295 Memur alımı Başvurular Sürüyor! Kimler Başvurabilir

Ülkemizde milyonlarca müşteriye hizmet gösteren ve faaliyetlerine devam ederek kar marjını giderek yükselten Türkiye Halk Bankası açık pozisyonlarının doldurulması, müşteri memnuniyetinin artması için memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. Halkbank'ın memur alımları yine Maliye Bakanlığının onayı ile yapılmaktadır.

Halkbank'ın 1295 memur alımı ilanı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu ve hanig pozisyonlar için kaç kişilik personel alımı yapacağı belirtildi. Peki alınacak olan pozisyonlar hangileridir? Halkbank memur alımı kimler başvurabilir ve aranacak şartlar nedir.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Türkiye Halk Bankası kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin 295 kişilik banka memuru alımı yapıyor. Peki alım yapılacak pozisyonlar hangileridir?

Servis Görevlisi - Bin kişi
Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı - 10 kişi
Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı - 5 kişi
Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı - 50 kişi
Müfettiş Yardımcısı -  35 kişi
İç Kontrolör Yardımcısı - 25 kişi
Uzman Yardımcısı - 170 kişi

Yukarıda Türkiye Halk Bankasının memur alımı yapacağı kadrolar verilmiştir. Peki şartlar nedir ve detaylar nasıl olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, 

ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

d) Kadrolara göre belirlenen yaş kriterlerini sağlamak

e) Kadrolara göre belirlenen eğitim kriterlerini sağlamak

g) Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 01.06.2018 tarihine kadar tecilli olmak, 

ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,

h) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak;

BAŞVURULAR

Halkbank'ın 1295 memur alımına ilişkin tüm pozisyonlar ve nitelikler yukarıda sizlere sunulmuştur. Başvurularını yapmak isteyen adayların 9 Kasım 2017 tarihleri arasında başvurularını kesin olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru linki aşağıda sunulmuştur.

https://halkbank.istanbul.edu.tr
DİĞER BANKA İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE