Bankaya 30 ÖGG Sertifikalı 30 Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Bankalara personel alımları devam ediyor. Güvenlik Görevlisi ilgi gören bir meslek olmakla birlikte banka sertifika sahibi ÖGG alacak. İşte şartlar.

Bankaya 30 ÖGG Sertifikalı 30 Güvenlik Görevlisi Alınacak!

Günümüz şartlarında özel şirketlerde görev yapmakta olan Güvenlik Görevlileri iyi bir maaş alabilmek için yeni ilanlar arıyor. Özellikle bankalara Güvenlik Görevlisi alımları oldukça ilgi görmekte. Bizde İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Banka Personel Alımı hakkında detayları aktaracağız. Bankaya 30 Güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak.. İşte şartlar ve detayları.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  • 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.)
  • Güvenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan renk körlüğü dahil güvenlik görevlisi olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  • 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Lisans) en az 60 KPSSP1 puanı almış olmak. (Lisans mezunu adaylar için.)
  • 2018 yılında yapılan veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak. (Ön Lisans mezunu adaylar için.)
  • Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.
  • En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Güvenlik Görevlisi alımları Merkez Bankasına yapılacak. Tam Zaman / Sözleşmeli olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi ve Şubelerine alım yapılacak. Adaylar başvurularını Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) üzerinden gerçekleştireceklerdir. 

Adaylar başvuru yaparken sisteme, Fotoğraf, Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, Sınav Sonuç Belgesi (KPSS), Terhis Belgesi, Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası (Silahlı) veya Kimlik Kartı (Silahlı) yüklemeleri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
AYKUT
AYKUT - 3 yıl Önce

Bir türlü anlamıyorlar.TAMAM DA NİYE ANKARA DA YAPILIYOR.Sadece KPSS ve KURA İle gerekli şartları taşıyanlar alınabilir.Adam başvuracak Ankara ya sınava girecek elenip geri gelecek.Bu riski her 10 kişiden 9 u almıyor zaten