4 Banka ( İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Merkez Bankası ) Memur Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları

Ülkemizde bulunan çeşitli bankalar bünyelerine memur personel alımı yapıyorlar. Bu haberimizde sizlere 4 bankanın memur alımı ilanı hakkında detaylar vereceğiz. İşte başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

4 Banka ( İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Merkez Bankası ) Memur Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları

Bankalar memur personel alımlarına devam ediyorlar. Son günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre 4 farklı banka bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere alım gerçekleştiriyor. Bu kapsamda ilanlar yayımlandı ve farklı pozisyonlarda memur ve personel alımı yapılacak.

4 Banka Farklı Pozisyonlarda Memur Alacak!

Farklı bankalar çok sayıda memur alımı yapıyor. Buna göre İşin olsa ekibi olarak sizlere 4 bankanın ilanı hakkında bilgi vereceğiz. Alım yapacak 4 banka ise : Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Merkez bankasıdır. Bu bağlamda, Halkbank 8, Merkez Bankası 75, İş Bankası İstanbul'da ve Vakıfbank ise Müfettiş yardımcısı alıyor.

Adaylardan Aranacak Şartlar Nedir?

Söz konusu olan bankaların ilanlarına başvuru yapacak adaylar mutlaka belirtilen nitelikleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik itibari ile askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir başka kurum veya kuruluşa mecburi hizmet zorunluluğu olmamak, Sağlık açısında görevini yapmasına engel olacak sağlık sorunu olmamak ve Türkiye'nin her yerinde çalışmayı kabul etmiş olmak, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmuş olmak, Bankaların belirttiği yaş aralığında olmak gibi nitelikler aranacak.

Başvurular ve Özel Şartlar!

Bu başlık altında sizlere bankaların başvuru bilgileri ve genel bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağız. Bazı banka adaylardan KPSS gibi özel nitelikler arıyor ve başvurular belirtilen tarih aralığına kadar bankaların resmi İnternet siteleri üzerinden başvuru sistemi yolu ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Halkbank Personel Alımı:

Halkbankası bünyesine KKTC de görevlendirmek üzere 8 kişilik boş kadro ile Servis Görevlisi alımı yapacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde sınava katılacak ve sınav sonucunda başarılı olan 8 kişi göreve alınacak. Ancak adaylar Sınav ücreti olarak belirtilen 95 TL yi şubelerden yatırmaları gerekmektedir. Başvurular en geç 18 Mart 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Bankanın ilanı hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Vakıfbank Memur Alımı:

Vakıfbank memur alımı yapacağını belirterek alım yapılacak pozisyon ise müfettiş Yardımcısı olduğunu açıkladı. Bu yönde Vakıfbank adaylara Müfettiş Yardımcılığı sınavı yapacak olup adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvurular en geç 15 Mart 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurusunu yapmış olan adaylar için Sınav yapılacak olup, Sınavın yazılı aşaması, Boğaziçi Üniversitesi tarafından 28.04.2019 Pazar günü 10.00'da ve 14.00'te olmak üzere iki oturum halinde, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar için 22 Nisan 2019 tarihinde https://sinav.boun.edu.tr internet sitesinden T.C. Kimlik numaralarını girerek yazılı sınav için giriş belgesini alabilirler. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

İş Bankası Memur Alımı:

İş Bankası resmi İnternet sitesinde yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İstanbul il müdürlüklerine ve şubelerinde görevlendirilmek üzere memur alımı yapacağını belirtti. Bu yönde adaylardan aranan şartlar belirtildi ve adaylar başvurularını en geç 22 mart 2019 tarihine kadar İş Bankasının resmi İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Merkez Bankası Memur Alımı:

Merkez bankası 4 farklı kadro ile memur alımı yapacağını belirterek alım yapılacak pozisyonların 50 uzman yardımcısı, 10 Denetçi yardımcısı, 5 Bilişim Teknolojileri Denetçi Yardımcısı ve 10 Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 75 kamu personeli alımı yapılacağını duyurdu. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ve çeşitli sınavlardan puan almış olmak şartları aranıyor. İlgili ilan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BANKA İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİR VEYA SOSYAL MEDYA ÜZERİNDE BİZLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 16:56
YORUM EKLE