Uzman Erbaş Alımlarında Yaş ve Askerlik Şartı Kaldırılacak M?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başladı. Peki yaş ve askerlik şartı neden hep aynı? Yaş ve askerlik şartının kaldırılma ihtimali var mı?

Uzman Erbaş Alımlarında Yaş ve Askerlik Şartı Kaldırılacak M?
İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde güvenlik personeli olarak istihdam etmek üzere uzman erbaş alımı yapmaya devam ediyor. Yıl içerisinde çok sayıda uzman erbaş alımı yapılmakta olup er rütbeli askerlerin karakollardan çekilmeye başlaması ile karakollara da meslek sınıflarına ait uzman erbaşlar yerleştirilmeye başlandı. Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan 2017/2 personel temin bildirisi ile uzman erbaş alımın başladığı duyuruldu. Ancak yaş ve askerlik şartı halen aynı. Peki yaş ve askerlik şartı kaldırılacak mı? Yaş ve askerlik şartı neden hep aynı?

Yaş ve Askerlik Şartı

Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat alımınad 36 ay askerlik şartı kaldırılmıştı uzman erbaş alımlarında da askerlik şartının kaldırılıp kaldırılmayacağı düşünülürken bu şartın kaldırılmadığı duyuruldu. Uzman erbaş olmak isteyenlerin askerliklerine devam ediyor olması ya da terhislerinin üzerinden 36 aydan fazla süre geçmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde adaylar uzman erbaş alımına başvuru yapamaz.

Yine uzman erbaş olarak görev yapacak olan adayların genç ve dinamik olması istendiği için yaş şartı 25'dir. Genel olarak 28 - 30 ve 35 yaşında ki adaylarda uzman erbaş alımına başvurmak istiyor 2017/2 personel teminine adaylar başvuru yapamayacak ancak ilerleyen dönemlerde yaş kanunu hakkında da değişiklikler yapılır mı bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
bünyamin
bünyamin - 5 yıl Önce

yaş ve terhis şartı kaldırılmalı ilgili makamlar bu konuya el atmalı bu durumda çoğu genç mağdur

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

Yaş yüzünden takılan çok yaşı büyük olup tecrübesi çok olanda çok yaş şartı kaldırılsın

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

yaş snırı 35 olmalı

reyhan
reyhan @mustafa - 4 yıl Önce

Bencede 30 olsun

Emrh
Emrh - 5 yıl Önce

Lütfen yalvariyorum yas sinirini Yükseltsinler duyun sesimizi yasm 27 ve giremiyorum. Icimiz el vermiyor izin verin neolur devletime topragima can feda neolur gecktrmeyn yalvariyorum yas sinirini yukseltin bu topraklarda yasiyorsak bizede hak verilsin taninsin ve dusman olan ahin kopekleri dogdugumuz bu turk bayraginin altinda bu topraklarimizdan def etmek ve ahin itlerin leşleri ile canlarina okumak istiyoruz baskanim sesimizi duyun yalvariririm

ali
ali - 5 yıl Önce

yaş sınırının 35 olmasını rıca ediyoruz

30olsun yassiniri uzmanlikta tayyip basssskaaan
30olsun yassiniri uzmanlikta tayyip basssskaaan @ali - 4 yıl Önce

AZIZE CETIN

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

yaş sınırı kalkmalı 35 olmalı

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

yaş sınırının 35 olmalı bukadar bekledik şimdi yştan kaybedıyoruz ne olacak halimiz

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

30 olmalı yaş şartı