TSK Özel Kuvvetler 900 Bordo Bereli Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu 900 bordo bereli subay ve astsubay öğrencisi alımı yapıyor. Peki başvuru detaylar nedir?

TSK Özel Kuvvetler 900 Bordo Bereli Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görev ve operasyon faaliyetlerine ara vermeden devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri bilindiği üzere kendisine bağlı kuvvet komutanlıkları için hem personel alımı gerçekleştirmekte hemde öğrenci temini faaliyetlerine devam etmektedir.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi yeni subay ve astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirmekte olup en yoğun rağbetin gösterildiği kuvvet komutanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığıdır. Buna göre Milli Savunma Üniversitesi Özel Kuvvetler Komutanlığı için en az lise mezunu 900 bordo bereli subay ve astsubay alımı yapıyor. Peki detaylar nedir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı için bu sene Milli Savunma Bakanlığına 900 bordo bereli subay ve astsubay öğrencisi alımı yapılacaktır. Peki adayların hangi şartlara sahip olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Harp Okulları İçin 1998 ve sonrası doğumlu olmak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak, Fiziğinde kusuru olmamak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı 900 bordo bereli subay ve astsubay alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre müracaatlar 15 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek olup bu tarihten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurularını yapmak isteyen adayların aşağıdaki linki takip etmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feride
Feride - 5 yıl Önce

Bayan da alin ya..

Fırat
Fırat - 5 yıl Önce

Vatanimiza milletimize hizmet etmek isterim

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

Ne olur bayan da alınsa 91 doğumlu yum içimde kaldı

volkan
volkan - 5 yıl Önce

basvuruyu nerden yapabılırız acaba ban yardımcı olurmusunuz uzman er degıl assubay secımlerı nerden yapılıyor

murad
murad - 5 yıl Önce

56 yaşındayım keşke bizim zamanımızdada böyle olsaydı şimdi geçtimi bize göre görev alanı yokmu tsk lerinde çok üzülüyorum gözlerim açık gidicem bu dünyadan asker olmayı çok istiyordum

Vatansever
Vatansever - 5 yıl Önce

Arkadaşlar merhaba ben 30 yaşındayım uzman çavuş bordo bereli yada Sözleşmeli bordo bereli olmak istiyorum fiziki özelliklerim tutuyor YAŞ Sınırı varmı acaba ?

asker
asker - 5 yıl Önce

40 yaşına çekinde sigara içen işsizlerde girer böylece ;)

Mücahit Terzi
Mücahit Terzi - 5 yıl Önce

Neden lise mezunu şart.
Ben okumadım.
Vatanımı milletimi mi
Korumak için okumak mi lazım? ?
Belki şu şekilde düşünüyorsunuz.
Bunlar orta okulu bile zor okumuş
Bunların aklı kafası çalışmaz diyemi bu şekilde lise mezunu şart kosuyorsunuz? ?
Allah aşkına vatanımi bayrağımı korumak için
Ben gönüllü bir T.C vatandaşıyım.
Liseyi okumadım diye bordo bereli olmicam mi ??
Allah aşkına
Vatanı milleti bayrağımız için
Ne şartı bu ??
Ben gönüllüyüm ve T.C vatandaşı olarak
Allah aşkına beni eğitin
Bende bordo bereli olmak istiyorum
Allah im okumadım ama nasip edersin inşAllah. ...!!!!!!!!

bilmesende olur
bilmesende olur @Mücahit Terzi - 4 yıl Önce

bak kardesim lise mezunu bile az ben suan okulunda eğitimini alıyorum ve o kadar ağır eğitim dersler var ki bilmiyorsun sen sadece savaş için atıs eğitimi mi alıyoz sanıyon bu ülkese her zaman savascak insan var ama sürekli yapcak insanlar eğitim seviyesi yüksek olarak bu orduyu daha ileri tasıması lazım