TSK En Az Lise 5 Bin 992 Astsubay Alımı Yapılıyor! Başvurular Sona Eriyor

Milli Savunma Üniversitesi Türk Silahlı Kuvvetleri 5 bin 992 astsubay alımı yapılıyor. Buna göre başvurular sona eriyor peki başvurulara ilişkin detaylar nedir?

TSK En Az Lise 5 Bin 992 Astsubay Alımı Yapılıyor! Başvurular Sona Eriyor

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri açık pozisyonları için astsubay alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre Milli Savunma Üniversitesi için ilk astsubay alımları geçtiğimiz sene yapıldı ve bu sene ikinci kez alımlar yapılacak.

Buna göre Milli Savunma Üniversitesi Türk Silahlı Kuvvetleri en az lise mezunu 5 bin 992 astsubay alımı yapıyor. Peki astsubay alımı hangi kuvvet komutanlığı tarafından yapılmakta ve adaylardan aranan şartlar nedir? İşin Olsa ekibi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin astsubay alımı hakkında tüm detaylarını paylaşıyoruz.

HANGİ KOMUTANLIK KAÇ ÖĞRENCİ ALACAK?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı en az lise mezunu  5 bin 992 astsubay alımı gerçekleştirecektir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı -  Bin 899 Astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı - 600 Astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı - 2 Bin 657 Astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı - 836 Astsubay öğrencisi alımı gerçekleştirecektir. Peki alıma başvurular nasıl yapılacak, kimler müracaat edebilir, başvuru tarihleri nedir?

ARANACAK ŞARTLAR VE BAŞVURU DETAYLAR!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kara Kuvvetler Komutanlığı 5 bin 992 astsubay alımı yapacak. Peki aranacak şartlar nedir? Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Sicili temiz ya da belirli suçlardan fazla olmamak, Astsubay MYO İçin 1997 ve sonrası doğumlu olmak, Boy - kilo orantılı olmak şartı aranmaktadır. Bu şartlara sahip adayalr başvurularını 15 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif
Akif - 5 yıl Önce

95 dogumlularida alın lutfen

HÜLYANUR SELÇUK
HÜLYANUR SELÇUK - 5 yıl Önce

Allah askina şu yas sarti ne ya 1994 dogumlularda girebilsin lutfen