TSK Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı Devam Ediyor! Şartlar Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri 2019 yılı için muvazzaf astsubay alımı başvuruları hala devam ediyor. Yoğun bir başvuru yapılıyor. İşte şartlar ve detayları.

TSK Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı Devam Ediyor! Şartlar Nedir?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde 08 Ekim 2019 tarihinde yayımlanmış olan duyuruya göre MSB Türk Sİlahlı Kuvvetleri dış kaynaktan muvazzaf astsubay temimi yapacak. Başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup hala devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir? Şartlar nedir? İşte tüm detaylar.

KADIN ERKEK ASTSUBAY ALIMINA YOĞUN İLGİ!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Türk Sİlahlı Kuvvetleri 2019 yılı için Dış Kaynaktan Muvazzaf astsubay temini yapıyor. Daha ilk günden yoğun talep alan Astsubay alımı için başvuru ilgisi bitmiyor. Hala adaylar başvurularına devam ediyor ve yoğun bir şekilde başvuru yaılıyor. Ayrıca henüz başvuru yapmamış olan adaylar için hala başvuru süreci devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir?

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

TSK astsubay alımı başvuruları 08 Ekim 2019 tarihinde başlamış olup adaylar başvurularını en geç 24 EKim 2019 tarihi saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta ile, dilekçe ile veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Ayrıca İşin Olsa ekibi olarak haberimizin devamında sizlere ilan için başvuru bağlantısını paylaşıyor olacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf astsubay olarak istihdam edilmek üzere, TABLO-1’de gösterilen kaynak okullarına göre mevcut kanun, yönetmelik ve yönerge esasları kapsamında personel alınacaktır. Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek.

  • Ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular),
  • Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular),
  • Yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların kılavuzda gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar 
  • Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın kılavuzda gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar,
  • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans veya 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSS P93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2017 yılı ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecektir.)
  • Bando sınıfına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak Genel Kültür Sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu maksatla Bando sınıfına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır. (6) Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
  • Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler,
  • Askerlik hizmetinden terhis olanlar (hakkında “Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
  •  Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler, başvurabilecektir

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 21:00
YORUM EKLE