Subay ve Astsubay Alımları: 2019 MSÜ Tercihlerinde Son Gün

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan Astsubay ve Subay alımı ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre üniversite bünyesine alımı yapılacak olan askerler için yapılan başvurularda sona yaklaşıldığı belirtildi. Yapılan başvuruların dikkatli bir şekilde bakılacağı açıklanırken başvuru şartlarını karşılamayan adayların direkt olarak elenecekleri açıklandı. Detaylar haberimizde..

Subay ve Astsubay Alımları: 2019 MSÜ Tercihlerinde Son Gün

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan askerli öğrenci alımı ile ilgili başvurular için son günlere yaklaşıldığı konusunda bir açıklama yapıldı. Milli Savunma Üniversitesi bünyesine yapılan alımlardan sonra ortaya çıkan kategorilendirmeler ile birlikte astsubay ve subaylar Hava, Deniz, Kara ve Sahil Güvenlik, Komutanlıklarına teslim edilerek hayatları boyunca askeri birlik adı altında dağıtım yapmaktadırlar. Milli Savunma Üniversitesi tarafından eğitime alınan adayların mezun olduktan sonra verileceği okullar şu şekildedir; " Hava Harp Okulu, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Sahil Güvenlik Okulu" olarak adlandırılmaktadır. Öğrencilerin kayıt işlemlerinde öncelikli olarak almış oldukları puanlara göre kayıt yapmaları önemli olmaktadır. 

Başvurular için Son Gün Yaklaşıyıor

Milli Savunma Üniversitesi bünyesine yapılacak olan başvurular ile birçok subay ve astsubay yetiştikten sonra hem kendi istedikleri hem de puanların yettiği kadarıyla farklı komutanlıkların bünyelerine yerleşerek eğitim hayatlarına devam edeceklerdir. Adaylar ÖSYM sistemi üzerinden tercih işlemlerini yaparken aynı zamanda ÖSYM sistemine ulaşamayan adayların E-Okul sistemleri üzerindende kayıt sistemlerini oluşturabilmektedir. Milli Savunma Üniversitesi bünyesi için yapılacak olan başvurular da son gün 17 Mayıs 2019 Cuma günü olduğu belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karaman
Ahmet Karaman - 3 yıl Önce

Subay ve astsubay alımı