Sason Kaymakamlığı 10 Güvenlik Korucu Alacak!

Sason Kaymakamlığı 10 yeni güvenlik korucu alımı gerçekleştirecektir. Alımlarla ilgili kadro detaylarını ve başvuru koşullarını haberimizde derledik.İşte detaylar:

Sason Kaymakamlığı 10 Güvenlik Korucu Alacak!

Güvenlik korucu alımları için her ne kadar toplu bir alım beklense de hem salgın hem de diğer sebeplerden dolayı alımlarda bir erteleme olduğu ifade edilebilir. Bu noktada güvenlik korucusu alımına ilişkin genel itibari ile kaymakamlıklar ve valilikler bünyesinde alımların gerçekleştirildiği biliniyor. 15.10 2020 tarihi itibari ile yayınlanan yeni ilanda Sason İlçesine Dereiçi9 kişi ve Kilis köyüne ise 1 kişi toplamda ise 10 Güvenlik Korucusu alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Şartları Neler?

T.C. vatandaşı olmak,Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlik görevinden muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, Düzeltilmiş nüfus kaydına göre 40 Yaşından büyük olmamak,En az ilkokul mezunu olmak,5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesi gereğince hükümlü olmamak, Taksirli suçlar ve kanunda yer alan diğer suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak,3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,Terör Örgütlerine veya Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve guruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak; Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasa dışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına ve mitinglerine katılmamış, Bu örgütler ile eylem birliği içerisinde bulunmamış ve örgüt propagandası yapmamış olmak.

Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak,Başvuru tarihi itibariyle Siyasi Partilere Üyeliği Bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak,Başvuru yapılacak mahallede başvuru tarihinden en az 6 ay öncesinden itibaren ve halen ikamet ediyor olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve sonrası Sözlü Mülakat Sınavında başarılı olmak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İlana başvuru yapmak isteyenler 15 ile 25 Ekim 2020 tarihleri arasında başvurularını, ilanda yer alan belgeler ile birlikte ilçe jandarma komutanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlana erişmek ve diğer detaylar için: //www.sason.gov.tr/sason-kaymakamligi-guvenlik-korucusuu-alimi-ilani

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 21:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
eyüp
eyüp - 2 yıl Önce

sason kaymakamına teşekkürler bizimkiler yarısı bile olamadı ....

Tümay
Tümay - 2 yıl Önce

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine ne Zaman geliyor sn bakanım bekliyoruz doğu illerine oluyor neden Maraş saf dışı bırakılıyor anlamıyorum koruculuk sistemi Maraş da var Maraş da Bir kadro tahsil edilmesi dileğiyle hoşçakalın sn yetkililer sn bakanım tez günde bekliyoruz inşAllah

UMUT
UMUT - 2 yıl Önce

SAYIN ADMİN KIYMETLİ BAKANIM OSMANİYEYE ALIM OLSUN ARTIK RICAMIZDIR AMANOSLARSA OPERASYON VAR BİZLERDE İNŞALLAH YETİŞİRİZ BU HAİN KÖPEKLERE BİR KURŞUNDA BİZ SIKARIZ İNŞALLAH

salih
salih - 2 yıl Önce

elazığ palu ilçesine neden alım olmuyor yıllardır ...

salih
salih - 2 yıl Önce

elazğın palu ilçesinede bekliyoruz alımları inşllh en kısa zamanda olur