Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlamış olduğu ilana göre farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. İlgili ilan için Başvuru ekranı 08 Ocak 2019 tarihi itibari ile başladı ve detayları haberimizde aktarıyoruz.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde bulunan eksikliği gidermek için uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu yayımlanan ilana göre alımlar Elektrikçi , İkmal (Aşçı) , Telsizci, Şoför, Serdümen ve Kurbağa adam branşlarında yapılacak ve adaylardan başvuru yapabilmeleri için bazı nitelikler aranacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan başvu uiçin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, Ocak ayı itibari ile 27 yaşından büyük olmamak, Askerlk hizmetini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, Halaaskerliğini yapıyor olanlar için belirtilen nitelikler belgelerine sahip olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, sağlık açısından uzman erbaşlığa elverişli olmak ve bunu sevk edilecekleri hastanede sağlık raporu ile belgelemek, En az 164 cm boyunda olmak gibi nitelikler aranmaktadır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İlgili ilan 07 Ocak 2019 tarihi itibari ile Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesinde ilan edilmiş olup adaylar için başvurular 14:00 saati ile başlamıştır. Başvuru ekranı açılmış olup aşağıdaki bağlantılar sayesinde başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Adaylara başvuru için en fazla 10 günlük bir süre verilmiş olup adaylar başvurularını en geç 17 Ocak 2019 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Buna göre başvurular, sadece www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir.

BAŞVURU SAYDASI

İlgili ilan hakkında başvuru kılavuzuna ulaşmak için Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Kılavuzu! Adlı haberimizi inceleyerek detaylara ulaşabilir ve başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 22:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Yeşilbağ
Muhammet Yeşilbağ - 3 yıl Önce

Askerlik yapmayan veya tescilli niye almıyorlar Alım var diye bekliyoruz almıyorlar alım oluyor bu sefer şartlar sıkıntı oluyor lütfen yardımcı olun

Bülent Başabaş
Bülent Başabaş - 3 yıl Önce

Ah bu yaş sınırı olmasa

Ekrem ERTÖRER
Ekrem ERTÖRER @Bülent Başabaş - 3 yıl Önce

Keşke olmasa kardeşim tüm şartlar tutuyor ama yaştan olmuyo

Muhammet Yeşilbağ
Muhammet Yeşilbağ @Bülent Başabaş - 3 yıl Önce

Tescilli alıyorlardı

Kenan
Kenan - 3 yıl Önce

Arkadaşlar ben askerlk bile yapmisim ortaokul mevzunuyum yasimda 23 ben nasil basvurucam uzman erbas veya uzman cavus