Sahil Güvenlik uzman erbaş alım ilanı sonuçları 31 mayıs günü açıklanacak

Sahil Güvenlik tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Uzman Erbaş Alım ilanının başvuruları sona erdi. Bu kapsamda adaylar sonuçların açıklanması için beklemeye başladı, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım başvuruları sonuçlarının muhtemel açıklanma tarihleri ve hakkında bilinmesi gereken diğer detaylar.

Sahil Güvenlik uzman erbaş alım ilanı sonuçları 31 mayıs günü açıklanacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan ilanda bu yılın ilk uzman erbaş alımının yapılacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda başvuruları kabul etmeye başlayan Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ilanı 23 Mayıs 2019 tarihine kadar açık kalmıştı. Başvuruda bulunan adaylar ön değerlendirmenin yapıldığı sürece girdi ve sonuçların açıklanmasını bekliyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan yeni duyuruda takvim detayları da netleşti. 

31 Mayıs 2019 günü başvuru sonuçları ile yazılı sınav ve ikinci seçim aşamaları sınav yeri ve tarihinin ilanını yapacağını duyuran Sahil Güvenlik Komutanlığı'na uzman erbaş olmak için başvuru yapanlar sırasıyla yazılı sınava girecek, ikinci elemeye tabii tutulacak, ön sağlık muayenesini geçecek, fiziksel mülakata alınacak ve arşiv soruşturmasından geçirilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 09:05
YORUM EKLE