Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Sınıflara Askeri Personel Alımı Yapıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı sınıflar için çok sayıda askeri personel alımı yapıyor. Uzman erbaş, uzman çavuş Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli alımına nasıl başvuru yapılır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Sınıflara Askeri Personel Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan ve yurt içi operasyonlarında başarılı bir şekilde görevlerine devam etmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyaçlar doğrultusunda sivil ve askeri personel alımları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı askeri personel alımı ilanları kurum tarafından hazırlanmakta ve kamuoyuna resmi internet sitesi aracılığı ile paylaşılmaktadır. Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilan da Sahil Güvenlik Komutanlığının kendi bünyelerinde uzman erbaş, uzman çavuş rütbesinde istihdam etmek üzere askeri personel alımı yapacağı belirtilmişti. Buna göre halen başvurular devam ediyor, peki hangi sınıflar için alımlar yapılacak ve detaylar nedir.

ALINACAK BRANŞLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş ilanına göre, İkmal ( Aşçı ), Kurbağa Adam, Serdümen, Şoför, Muhafuz ve Telsizci branşlarında alım yapacak.

ARANACAK ŞARTLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini ypmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Hala askerlik yapanlar için son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, En az 164 cm olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamamk şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR

Yukarıda sınıflar ve aranacak şartlar hakkında tüm detaylar verilmiştir. Başvuru yapacak olan adaylar 6 Aralık 2017 tarihine kadar aşağıdaki linki takip ederek detayları öğrenmesi ve başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 21:50
YORUM EKLE