Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Branşlarda Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilanlara göre farklı branşlarda Uzman Erbaş alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Farklı Branşlarda Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım ilanı yayımladı. İlgili ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını Mayıs ayı içerisinde yapacaklardır. Sahil Güvenlik Komutanlığı Muhafız, Kurbağa Adam, Şoför ve İkmal ( kamarot ) alacak.

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alımını yapacağı adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, 2018 yılı Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasında olumlu olmak, Askeri öğrencilik ile ilgisi kesilmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis süresinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak, Herhangi bir suç hüükümlüğü bulunmamak, TSK da daha önce Subay, Astsubay, Uzman Jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Alım yapılacak branşa uygun ihtisasa sahip olmak,  En az 164cm olmak gibi nitelikleri taşıyan adaylar başvuruda bulunabilirler.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 02 Mayıs 2018 tarihinde saat 15:00 itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 15 Mayıs 2018 tarihine kadar saat 14:00 a kadar gerçekleştirmeleri şarttır.  Buna göre başvurular sadece www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir dündar
Kadir dündar - 4 yıl Önce

Askerlik kaldırın ya

emre
emre - 4 yıl Önce

ya şu terhis süresini kaldırın bu ney her tarafta engel yaşa bir şey demioz

Batuhan demir
Batuhan demir - 4 yıl Önce

1999 dogumluyum başvuru yapabilirmiyim lise bu sene bitiyor

Uğur
Uğur - 4 yıl Önce

Askerlik şartı Nedir ya biri olsa biri olmuyor lise mezunuyum askerlik şartı yüzünden giremiyorum

Kynh
Kynh - 4 yıl Önce

18 yaşındayım başvuru yapabiliyormuyum

Vedat
Vedat - 4 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılsaydı güzel olurdu.