Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Bitiyor!

Geçtiğimiz günlerde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre farklı branşlarda alım yapılacağı belirtilmişti. bunun üzerine başvuruların geçen haftalarda başlaması ile artık sona ermektedir. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Bitiyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre duyurusu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı branşlarda Sözleşmeli olarak Uzman Erbaş alımı yapacak. Alımlar en az lise mezunu yapılacak olup bunun dışında Sahil Güvenlik Komutanlığının yayımladığı Başvuru kılavuzuna göre bütün niteliklere uygun olunması gerekmektedir. Başvuruların geçen haftalarda başlamas ile artık son günlere gelindi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Uzman Erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylar, en az 164 cm boyunda olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Asgari öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, En az Lise mezunu olmak, alımın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 27 yaşını doldurmamış olmak, Daha önce Türt Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubay, Uzman Jandarma ve Uzman erbaş olarak görev yapmamış olmak, Askerlik görevini yapmış veya hala yapıyor olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ve Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak nitelikleri aranmaktadır. 

ALIM BRANŞLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı branşlarda alım yapacağını yukarıda belirtmiştik. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı İkmal ( aşçı ), Kurbağa adam, Serdümen ve Şoför branşlarında alım yapacak. Her branş için yukarıdaki genel şartlarla birlikte özel niteliklerde aranmaktadır. Buna göre Buraya Tıklayarak alım yapılan branşların tablosuna ve detaylara ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına 13 Şubat 2018 tarihi ile başladılar. Buna göre başvuruların devam etmesi ile birlikte artık başvurularda son günlere gelindi. Adaylar başvurularını en geç, 26 Şubat 2018 tarihi saat 14:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular,  sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfası olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir. Ayrıca başvuru yapacak adaylar yayımlanan kılavuzu tamamen inceleyerek başvurularını öyle yapmaları önerilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah
Emrah - 5 yıl Önce

Vatanıma canım feda olsun ezan dinmez bayrak inmez