Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Askeri Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı ilanı yayımlandı. Hangi sınıflar için alım yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Askeri Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini Türkiye'nin üç bir yanında bulunan denizlerde gerçekleştirmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay ve subay rütbeleri için ilan yayımlamıştı. Ancak en az lise mezunu adaylarının başvuru yapabildiği uzman erbaş rütbeli askeri personel alımı ilanı bir süredir beklenirken sonunda müjdeli haber geldi.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı ilanı kamuoyuna duyuruldu. Buna göre çok sayıda askeri personel alımı yapılıyor. Peki hangi sınıflar için alım yapılacak ve adayların sahip olması gerektiği niteliklerin detayları nedir?

ALINACAK SINIFLAR NEDİR? ŞARTLAR NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı ilanı yayımlandı. Peki alınacak sınıflar nelerdir? Buna göre muhafız, kurbağa adam, şoför, ikmal sınıfları için alımlar yapılacaktır. Peki şartlar nelerdir? Buna göre muhafız sınıfı için Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Muhafız, Muhafız Eri, Avcı Eri, Komando, Komando Manga Komutanı, Koruma Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı Yardımcısı, Tim/Takım/Manga/Kıta Çavuşu, Tim/Takım/Manga/Kıta Onbaşısı, Muhafız Manga Komutanı, Emniyet ve Muhafız Manga/Unsur Komutanı, Emniyet ve Muhafız Eri, Koruma Eri, Komutan Muhafızı, Komando Avcı Eri, Deniz Piyade ve Jandarma Asayiş sınıf/branş/ ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, kurbağa adam sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Yüksekokullarının Sualtı Teknolojisi bölümü mezunu olmak, şoför sınıfı için Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunmak, Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunmak, ikmal sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında İkmal (Kamarot) Er sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Bu özel şartlar haricinde genel aranan şartlarda bulunuyor. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, boy kilo uyumlu olmak, sağlığı ve fiziğinde kusuru olmamak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapıyor ya da yapmış olmak, askeri okullar ile ilişiği kesilmemiş olmak şartları aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır?

BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı yukarıda verilen sınıflar için yine verilmiş olan şartlar dahilinde uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı gerçekleştirecektir. Peki başvuru detayları nedir Başvurular www.sahilguvenlik.gov.tr adresi aracılığı ile yapılmakta olup adayların 2 Mayıs 2018 tarihinden 15 Mayıs 2018 tarihine kadar müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

RESMİ İLAN BİLDİRİSİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lalezar
Lalezar - 4 yıl Önce

Daha çok ararsınız. Yaşı esnetin yaşı öyyyyyy yetkili dayı yaşı esnet laa.

Hasan ekinci
Hasan ekinci - 4 yıl Önce

9 ay ormanda faşistin bir daha giremedim İcim yanıyor devlete hizmet azmiyle baskomutandan yardim istiyorum