Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 Askeri Personel Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 subay rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Peki kimler başvuru yapabilir, adaylarda aranacak şartlar nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 Askeri Personel Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve ülkemizdeki denizlerin, sahillerin güvenliğinden sorumlu olarak bilinen Sahil Güvenlik Komutanlığı operasyon ile faaliyetlerine her geçen gün devam etmekte olup açık olduğunu tespit ettiği askeri personel pozisyonları için de personel alımı gerçekleştirmektedir.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde 72 subay rütbeli askeri personel alımı ilanı hazırlandı ve kamuoyuna duyuruldu. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 subay alımı gerçekleştirmektedir. Peki aranacak şartlar nedir, alım ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir tüm detayları www.isinolsa.com sitemiz aracılığı ile sizlere belirtiyoruz.

ARANACAK ŞARTLARI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı toplam 72 subay rütbeli askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Peki aranacak şartlar nedir? Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, lisans bölümlerin ilgili dallarından diplomaya sahip olmak, Akademik Personel ve Lisansütü Eğitim ALES'ten 50 ile üzeri, Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans düzeyinden ise 60 ile üzeri puan almak şartları aranmakta olup adayın sağlık sorununun olmaması, fiziğinde kusuru olmaması, silah taşımaya engeli olmaması gibi şartlara da sahip olması gerekmektedir. Peki ilana başvurular hangi tarihlerde ve nasıl yapılacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 72 subay rütbeli askeri personel alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların 19 Mart 2018 tarihinden başlayarak 1 Nisan 2018 tarihine kadar müracaatlarını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ya da Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresine girerek e-devlet aracılığı ile gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 20:06
YORUM EKLE