Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022-2 İle 3 Alanda 150 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı ilanı yayımlandı. Yüzer ve Kara birliklerine Şoför, Motorcu ve Topçu alımı gerçekleştirecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022-2 İle 3 Alanda 150 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzu Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen duyuruya göre Sahil Güvenlik 2022 yılı ikinci dönem kapsamında olmak üzere Uzman Erbaş Alımı yapılacağını bildirdi. Söz konusu yayımlanmış olan ilan ile Sahil Güvenlik Komutanlığı Yüzer ve Kara birliklerinde görevlendirmek üzere 150 Uzman Erbaş Alımı Gerçekleştirecek. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Uzman Erbaş alımı hakkında kontenjan dağılımı ve detaylarını paylaşacağız.

150 Uzman Erbaş Alımı Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere 3 farklı alanda uzman erbaş alımı gerçekleştirecek. Buna göre,

  • 40 Şoför,
  • 45 Motorcu,
  • 65 Topçu,

olmak üzere Yüzer ve Kara birliklerine 150 Uzman Erbaş Alımı gerçekleştirecektir.

Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askeri Öğrenci ile ilişiği kesilmemiş olmak, Yapılacak sınavlarda ve diğer aşamalarda başarılı olmak, Herhangi bir kötü şöhreti olmamak, Alım yapılacak Branşlar için yukarıda tabloda belirtilen nitelikleri sağlıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" gibi nitelikler aranacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Özel Şartları Nelerdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için adaylardan,

Eğitim şartı:

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Yaş Şartı:

2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

Boy Şartı:

En az 164 cm. boyunda olmak ve İlanın kılavuzunda belirtilen Boy Kilo ölçüm tablosuna göre uygun olmak gereklidir.

Askerliğini Yapmış veya Hala Yapıyor Olanlardan Aranan Şartlar Nedir?

Askerlik görevini yapmış olan adaylar için terhis üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak, Yani 10 Ekim 2017 ve sonrası terhis almış olmak gereklidir. Askerlik görevini yapmakta olan adaylar ilgili birliklerinden Nitelik belgesi almaları gereklidir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),,

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihleri Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2022 yılı 2. Dönem kapsamında istihdam edilmek üzere Uzman Erbaş Alımı başvuru süreci Ekim ayı içerisinde tamamlanacaktır. Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 10 Ekim 2022 Saat 14:00 ile 20 Ekim 2022 Saat 14:00 a kadar başvuru alınacak.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 23:38
YORUM EKLE