Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 Yılı 300 Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı yapacak. 2021 yılı için farklı birlik ve kontenjanlarda 300 Uzman Erbaş alımı sona eriyor. Sonuçlar ne zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 Yılı 300 Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan uzman erbaş alımı ilanına göre İçişleri Bakanlığına bağlı olan Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 300 kişilik boşluk ile Uzman Erbaş Alımı yapacağını bildirmişti. Başvurularda sona geldik. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 YILI 300 UZMA ERBAŞ ALINIYOR!

Askeri Personel Alımı kapsamında ilgi gören alımlardan olan uzman erbaş alımı 2021 yılı için yapılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı Kara/ Yüzer birliklerinde görevlendirilmek üzere 80 Motorcu, 20 Motorcu (Yara/Savunma), Muhafız 85, 50 Topçu, 35 Serdümen, 15 İkmal (Aşçı) ve 15 Kurbağa adam alımı yapılacak.

HENÜZ BAŞVURU YAPAMIYANLAR

300 Uzman Erbaş alımı için henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son gün. Bu kapsamda başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. En az lise mezunu olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askerliğini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak temel şartları ile uzman erbaş alımı yapılacak. Ayrıca Askerlik hizmetine devam etmekte olan adaylarda başvuru yapabilecekler.

En geç 30 Eylül 2021 tarihi saat 11:00 a kadar devam edecek başvurular için adayların son şansı bugün. Başvurular https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Binlerce başvuru yapılan Uzman Erbaş Alımı ilanı için başvurular 30 Eylül 2021 tarihi ile sona erecek olup Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 15 Ekim 2021 tarihinden sonra ilan edilecektir.

SINAV AŞAMALARI NEDİR?

a. Ön başvuruları kabul edilerek sınava katılacakları ilan edilen adaylar sırasıyla;

(1) Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına (yardımcı dokümanlar adaylara başvuru sonuçları ile birlikte bilahare bildirilecektir),

(2) Ön sağlık muayenesine,

(3) Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine,

(4) Uygulamalı mesleki bilgi sınavına,

(5) Mülâkat sınavına, tabi tutulacaklardır.

b. Belirtilen sınav aşamalarının herhangi birinde başarılı olamayan adaylar, bir sonraki aşamaya devam edemezler

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 20:42
YORUM EKLE