Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020/2 Lise Mezunu 100 Uzman Erbaş Alımı İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı ikinci dönem Uzman Erbaş alımı ilanı yayımladı. Kontenjan dağılımı, Yaş, Mezuniyet, Boy ve Diğer şartlar haberimizde.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020/2 Lise Mezunu 100 Uzman Erbaş Alımı İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı ilanı yayımladı.

2020 yılı ikinci dönem kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 kişilik kadro ile Uzman Erbaş alımı yapılacak. Askeri İlanlar için Başvuru kılavuzu Komutanlığın resmi internet adresi üzerinde yayımlandı. En az lise mezunları içerisinden 4 farklı alanda Uzman Erbaş Alımı yapacak. Yayımlanan kılavuza göre Adaylardan aranan başvuru şartları nedir? Yaş, Eğitim nitelikleri nedir? İşte detaylar.

100 Uzman Erbaş Alımı Branş Dağılımı Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 kişilik boş kadro ile 2020 yılı İkinci dönem Uzman Erbaş alımı yapacak. Alımlar, 30 Kişi Telsizci, 20 Kişi Şoför, 40 Kişi Toplu ve 10 Kişi Kurağa adam branşlarında yapılacak.

Kimler Uzman Erbaşlığa Başvuru Yapabilecek?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman erbaş olabilmek için adaylardan bazı nitelikler talep edilecek. Bu kapsamda adaylardan genel nitelikler ve özel olarak Yaş, Eğitim, Boy gibi nitelikler aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,
  • Yapılacak yazılı sınav (genel kültür ve meslek bilgisi), ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri, uygulamalı mesleki bilgi sınavları ile mülâkat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek,
  • Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Herhangi bir terör örgütü üyeliği olmamak,
  • Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Eğitim Şartı: En az lise mezunu olmak.

Boy Şartı: En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-11’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmamak.

Sağlık Şartı: Sağlık durumunun (TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre) uzman erbaşlığa elverişli olduğunu, sevk edilecekleri tam teşekküllü hastanelerden alacağı raporla kanıtlamak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

Askerlik Şartı: Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak, askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliği Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olmak. Aynı zamanda Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacaklardan Uzman Erbaş Olacaklar için Nitelik belgesini birlik komutanlıklarından temin etmek. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak.

Yaş Şartı: 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmamak. Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvuru süreci 17 Aralık 2020 tarihi saat 14:00 itibari ile başlayacak olup en geç 24 Aralık 2020 tarihi saat 11:00 a kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Bunun dışında yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kaşdemir
Ali Kaşdemir - 3 yıl Önce

Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman

Fatih Yalçınkaya
Fatih Yalçınkaya - 3 yıl Önce

Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman

Ahmet buyruk
Ahmet buyruk - 3 yıl Önce

Ben ilkokulmezunuyum yas 26vatan icin bayrakicin uzman onbasi icin yada uzman erbas icin