Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Kılavuzu!

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilana göre bünyesine Ocak 2019 ile uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Alımlar en az lise mezunu olan adaylar için geçerli olacak olup detayları haberimizde aktarıyoruz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Kılavuzu!

Resmi Gazete'nin 07 Ocak 2019 tarihli yayımına göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için Uzman Erbaş alımı yapacağını belirtti. Söz konusu yayımlanan ilana göre başvuru kılavuzu 07 Ocak 2019 tarihi itibari ile yayımlanarak başvurular başlayacak. Başvuru işlemleri Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden Ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Söz konusu yayımlanmış ilana göre sadece ön bilgilendirme yapılmış olup Ocak 2019 Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzu Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinde duyurulacaktır. Yayımlanan ön bilgilendirme ilanına göre başvuru şartları ve detayla şöyledir;

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak adaylardan bazı özel be genel nitelikler aranacak. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilme, Söz konusu Ocak 2019 uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımaları gereklidir. Ayrıca, Askerlik, yaş eğitim nitelikleri kapsamında şu şartlar aranacak.

Eğitim Şartı?

Adayların Uzman Erbaş alım ilanına başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca Erkek olmaları da zorunludur.

Yaş Şartı?

İlgili kılavuza göre, adayların 2019 Ocak ayının ilk günü itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir. Yani, 01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvuru yapabileceklerdir.

Askerlik Şartı?

Adaylardan askerlik olarak, Askerlik görevini yapmış veya askerlik görevini hala yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, Hala askerlik görevini yapıyor olanlar için, Kılavuzda yer alan uygun nitelik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Sağlık Şartı?

Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecekleri hastaneden Branşında uzman erbaş olup raporu alabilmeleri gereklidir.

Ayrıca askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olması , TSK da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak zorundadırlar. Bu şartların tamamını taşıyan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine, Elektrikçi, İkmal (Aşçı), Telsizci, Şoför, Serdümen ve Kurbağa adam branşlarında alım yapacak. İlgili branşlar hakkında detaylara başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR VE BAŞVURU KILAVUZU:

İlgili bilgilendirme ilanı Resmi Gazete tarafından ilan edilmiş olup, başvuru kılavuzu Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesinde 07 Ocak 2019 tarihinde yayımlanarak başvurular başlayacaktır. İlgili ilana başvurular en geç 17 Ocak 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, alım yapılacak uzman erbaş branşları, alım şartları ve diğer detaylar www.sg.gov.tr adresinde yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'nda (Ocak 2019) belirtilmiştir.

Buna göre başvuru kılavuzuna göre başvurular 07 ocak 2019 tarihi saat 14:00 itibari ile başlayacaktır. İlgili başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantıyı inceleyerek kılavuza ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU VE BAŞVURULAR

İlgili ilan hakkında her zaman bilgi almak için ve gelişmelerden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek her daim gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasına Buradan Ulaşınız

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 01:35
YORUM EKLE