Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 Astsubay Alımı Yapıyor! Aranan Şartlar Nelerdir?

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 astsubay alımı yapıyor. Peki aranan şartlar nelerdir ve adaylar müracaatlarını nasıl yapabilir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 160 Astsubay Alımı Yapıyor! Aranan Şartlar Nelerdir?

İçişleri Bakanlığının bünyesinde görevlerine Türkiye'nin dört bir yanında bulunan denizlerde devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı ülkeye izinsiz giriş çıkışların önüne geçmekte, Türkiye'nin sınırını ihlal etmeye çalışan ülkelere karşı operasyonlarını sürdürmektedir.

Aralıklarla açık olan pozisyonlar için askeri personel alımları gerçekleştirmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda hazırlanan ilan Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilana göre toplam 160 astsubay alımı yapılacağı görülmektedir. Peki aranacak şartlar nedir ve adaylar nasıl başvuru yapabilir?

ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Alım yapılacak branşlarda İlanın tam metninde belirtilen bölğmlerden Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Lisns veya Önlisans mezunları için 27 yaşından büyük olmamak, Lisans üstü eğitim almış olanlar için ise 32 yaşından büyük olmamak, 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisansmezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Silah Taşımasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Daha önce çalıştığı kamu kurumundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Alkol, uyuşturucu gibi maddelerden tedavi görmemiş olmak, yapılacak araştırmaya göre arşiv ve güvenlik soruşturması teöiz çıkmak nitelikleri aranacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az ön lisans mezunu olmak koşulu ile 160 astsubay alımı gerçekleştirmektedir. Peki ilana nasıl başvuru yapılır? Buna göre adayların www.sahilguvenlik.gov.tr linkini kopyalaması, tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması ve müracaatlarını da bu link üzerinden e-devlet aracılığı ile gerçekleştirmesi gerekmektedir. Yine aşağı bölüme sizler için resmi ilan linkini ekliyoruz.

RESMİ İLAN BURADADIR

YORUM EKLE