Sahil Güvenlik 4 Branşta Meslek Bazında 240 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından gelmiş ola duyuruya göre farklı branşlarda olmak üzere toplamda 240 uzman erbaş alacağını ilan etti.

Sahil Güvenlik 4 Branşta Meslek Bazında 240 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesimdeki personel ihtiyacını karşılamak üzere uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanmış olan duyuruya göre komutanlık bünyesine farklı meslek branşlarında 240 uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. İşin Olsa ekibi olara ksiz okurlarımız için hazırladığımız bu haberimizde sizlere ilgili ilan hakkında detayları aktaracak ve başvuru tarihlerini vereceğiz.

4 BRANŞTA 240 UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILACAK!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 kapsamında 240 uzman erbaş alımı yapacğaını ilan etti. Bu kapsamda, 90 Motorcu, 30 İkmal ( Aşçı ), 80 Şoför, 20 Kurbağa Adam ve 20 Dalıcı Belgeli Kurbağa Adam alımı yapılacağı ilan edildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep ediliyor. Bu kapsamda başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilecek olup detayları sizlere aktarıyoruz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak şartları aranacaktır. Ayrıca özel olarak ise aşağıdaki nitelikler aranacak.

Eğitim Şartı: En az lise mezunu veya degi okul mezunu olmak.

Yaş Şartı: 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir)

Askerlik Şartı: Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-16’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİNN NİTELĐK BELGESİ”ni olumlu olarak almak.

Sözlşemeli Er ve Erbaşlardan: Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden, başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar için Md.3/c deki yaş şartı uygulanacaktır (2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak

Boy Şartı: En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.).

Sağlık Şartı: Sağlık durumunun (TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre) uzman erbaşlığa elverişli olduğunu, sevk edilecekleri tam teşekküllü hastanelerden alacağı raporla kanıtlamak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

BAŞVURULAR:

Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 uzman erbaş alımı için adaylar başvurularına 19 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 30 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda sadece yukarıdaki nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecek olup başvurular, sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Đnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 20:57
YORUM EKLE