Sahil Güvenlik 4 Branşta 100 Uzman Erbaş Alımı 2020 Başvuru Ekranı Açıldı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı ikinci dönem Uzman Erbaş alımı başvuru süreci başladı. En az lise mezunu alım yapılacak. Başvuru Ekranı ve detayları haberde.

Sahil Güvenlik 4 Branşta 100 Uzman Erbaş Alımı 2020 Başvuru Ekranı Açıldı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı Uzman Erbaş Alımı başvuru süreci başladı. Komutanlık geçtiğimiz gün adaylara verdiği müjde ile Askeri Personel alımı yapacağını bildirmişti. 4 farklı Branşta Uzman Erbaş alımı yapılacak olup kontenjan sayısı 100 olarak bildirildi. Başvuru süreci az önce başladı ve Elektronik ortamda başvuru alınacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Branş Dağılımı nedir? Nasıl Başvuru yapılacak? İşte detaylar.

100 UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILACAK!

3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu ve Uzman Erbaş Yönetmeliğine dayanılarak uzman Erbaş şartlarını taşıyan adaylardan Sahil Güvrnlik komutanlığına 30 Telsizci, 20 Şoför, 40 Topçu be 10 Kurbağa Adam branşlarında uzman erbaş alımı yapılmaktadır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

BAŞVURU SÜRECİ AZ ÖNCE BAŞLADI!
a. Başvurular, 17-24 Aralık 2020 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

b. Başvurular; 17 Aralık 2020 saat 14:00’te başlayıp, 24 Aralık 2020 saat 11:00’de sona erecektir. Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir.

c. Askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre başvuru yapan adaylar ile sisteme ilave belge yüklemesi gereken adaylar internet üzerinden başvurularını yaparken;

1) Askerlik görevini tamamlayanlar, üzerinde terhis tarihi ve sınıf/branş/ihtisasının açık ismi yazılı terhis belgesini, (e-devlet üzerinden alınan askerlik durum belgesinde adayın sınıfı/branşı/ihtisası yer almadığından, askerlik sınıf/branş/ihtisasına göre adayın uygunluğu tespit edilememekte ve bu adayların başvurusu değerlendirilememektedir.)

2) Askerlik görevini yapmakta olanlar veya sözleşmeli erler bağlı olduğu birliğinden alacağı görev yeri yazısını (sınıf/branş/ihtisasının açık ismini belirtir şekilde) (sözleşmeli erler için örnek yazı kılavuzda sayfa-17, askerlik görevini yapmakta olanlar için örnek yazı kılavuzdaki sayfa-18),

3) Başvuru için talep edilen ilave belge/sertifikasını, okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek sisteme yükleyeceklerdir. Sistemde görünmeyen/okunmayan belge sahiplerinin başvuruları değerlendirilemeyeceğinden geçersiz sayılacaktır. Başvuru yaptığı branş itibariyle kendisinden herhangi bir belge istenmeyen adaylar belge yüklemesi yapmadan başvurusunu tamamlayacaktır.

ç. Adayların beyan ettiği/sisteme yüklediği belgelerin, kılavuzda yer alan başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri iptal edilecektir (Atamaları yapılmış olsa dâhi). Bu husustaki hukuki sorumluluk adayın kendisinde olacaktır.

d. İnternet dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

e. Alım süresince her türlü duyuru www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak olup adaylar alım takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacak duyurular resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 10:18
YORUM EKLE