Sahil Güvenlik 300 Uzman Erbaş Alımı Şartları ve Başvuru Tarihi?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımı ilanı yayımlandı. Farklı kontenjanlarda Yüzer/Kara birliklerine askeri personel alınacak. Şartlar nedir?

Sahil Güvenlik 300 Uzman Erbaş Alımı Şartları ve Başvuru Tarihi?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Askeri Personel Alımı ilanı yayımlandı. Farklı branşlarda olmak üzere 300 Uzman Erbaş alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı başvuru kılavuzuna göre, Komutanlık Karargahı ile bağlı olan birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere 7 farklı branşta uzman erbaş alımı başvuru şartları ve kontenjan dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR:

Sahil Güvenlik Komutanlığına askeri personel alımı için Yüzer veya Kara birliklerinde görevlendirilmek üzere 300 Askeri Personel Alımı yapılacağı açıklandı. Bu yönde, Topçu, Serdümen, İkmal (Aşçı), Kurbağa adam, Muhafız, Motorcu (Yara/Savunma), Motorcu alanlarında alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı uzman Erbaş alımı için adaylardan bazı temel şartlar aranacak. Bu kapsamda özel olarak, Yaş, Eğitim, Askerlik gibi nitelikler aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Sağlık açısından Türk Silahlı kuvvetleri ve jandarma sağlık yönetmeliğindeki nitelikleri taşıyor olmak, Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları:

Eğitim Şartı: En az lise mezunu olmak.

Yaş Şartı: 2021 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak.

Askerlik Şartı: Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

Boy Şartı: En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla, Sayfa-12’de yer alan boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.).

Askerliğini Yapmış Olanlar İçin Şartlar:

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (21 Eylül 2016 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),

Askerliğine Devam Eden Adaylardan İstenen Şartlar:

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir), Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için başvurular 21 Eylül 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 30 Eylül 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular saat 14:00 itibari ile başlayacak olup sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak Özalp
Burak Özalp - 2 yıl Önce

Tüm şartlar uyuyor bu askerlik şartı nedir yaa

Yunus Emre Demir
Yunus Emre Demir - 2 yıl Önce

Ben askerliğimi yapmadım ama başvurumu yaptım askerlik için pandemiden dolayı yığılma olduğu için. Benim mesleğim gemi yağcısı ehliyetim ise usta makine tayfası başvuru yapabiliyormuyum