Resmi Gazetede Askeri Personel ( Uzman Erbaş ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazetede Askeri personel alımı ilanı yayımlandı. Güvenlik Komutanlığına Uzman Erbaş alımı yapılacak olup başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Resmi Gazetede Askeri Personel ( Uzman Erbaş ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazetede 16 Aralık 2020 tarihli ilanlar yayımlandı. Söz konusu resmi Gazetede Askeri Personel Alımı ilanı yayımlanmış olan ilan hakkında detaylar paylaşıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman Erbaş alımı yapacak. Başvuru süreci yarın başlayacak. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? İşte detaylar.

Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman Erbaş alımı için adaylardan aranancak şartlar şöyledir;

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (17 Aralık 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden " Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Aralık 2020) diğer şartları taşıyor olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı için başvurular 17 Aralık 2020 tarihinde başlayacak. En geç 24 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapılacak. Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru kılavuzu için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 10:08
YORUM EKLE