Polis Alımı Yapılacak Mı? Polis Alımı Yapılması Bekleniyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak üzere en kısa sürede polis alımı yapılması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman yapılabilir.

Polis Alımı Yapılacak Mı? Polis Alımı Yapılması Bekleniyor!
Bilindiği gibi yurt içinde özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sürdürülen terör örgütlerine karşın operasyonların artması ile güvenlik kuvvetleri sayısı giderek artırılmaya başlandı. Özellikle önceden sayısı az tutulan Özel Harekat Polisi sayısının azaltılması için Polis Meslek Eğitim Merkezi 18. ve 19. dönemler için toplam 20 bin aday alımı yapıldı. Bu alımların sona ermesi ile yakın zamanda yeni bir alım yapılması bekleniyor. Peki kısa süre içerisinde polis memuru ya da polis özel harekat alımı yapılması bekleniyor mu? Kadınlara kontenjan ayrılacak mı?

Birkaç Ay İçerisinde Alımlar Olabilir

Şu an için Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığı net olarak alımların yapılacağına dair açıklama yapmadığı için yakın zamanda alım var mı yok mu bilinmiyor. Ancak artan terör saldırıları ve operasyonlardan dolayı kısa süre içerisinde Şubat - Mart 2017 tarihlerinde Polis Özel Harekat alımının yapılabileceği düşünülüyor.

18. dönem PÖH alımlarında kadınlara bin kişilik kontejan ayrıldı ancak 19. dönem PÖH alımlarında kadınlara kontenjan ayrılmadı. 2017 yılında da 10 bin kişilik PÖH alımının yapılması ile kadınlara yine en az bin kişilik kontejan ayrılması beklenmektedir. Alımların kısa zamanda olacağının beklenmesi ile İçişleri Bakanlı Süleyman Soylunun da konu hakkında açıklama yapması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sude
sude - 5 yıl Önce

Umarim en az lise mezun alimlar yinegerceklesir

hatice
hatice - 5 yıl Önce

Pöhte en az lise mezun alimlar gerceklesti.Bunda da bayan lise mezun adaylar da basvuru da bulunabilsin lütfen

buket ceren
buket ceren - 5 yıl Önce

Lütfen minimum lise mezun bayan alimlar da gerçekleşsin lütfen

bünyamin
bünyamin - 5 yıl Önce

inş bakalım lise düzeyinde alım yapılır

Uğur
Uğur - 5 yıl Önce

Umarım 30 yaşın altında olanlar girer. Bence yaş kriteri olmamalı

tennur
tennur - 5 yıl Önce

Bayan olarak geri plana atmayın bizi belkide bir erkeğin yapamayacağini biz yapiçaz canını vatanı için vermeye hazır ve çocukluğundan beri tek hayalı olanlar var her polis gördüğünde gözü yaşlarla dolan var üzülüyorum brakin hak eden birileri var girsin vatanı için birşeyler yapsn artk özel harekatçı bayan alın eşitlik adalet istiyoruz.. Adalet bakanlığina sesleniyorum lütfen biz gençlerin sesini duyun..

tennur
tennur - 5 yıl Önce

lütfen Vatanım İçin canım feda nolur lise mezunları da alımlar olsun bayan olarak vatanımıza sahip çıkalım nolur :(

Enes
Enes - 5 yıl Önce

Yas sinirini onceki gibi 28 yasindan gun almamis yapmayin bi haksizliktir ya yasi sinirin kaldirmasini devlet buyuklerime arz ederim...