Polis Akademisi Başkanlığı Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile toplam bin komiser yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. Peki başvuru şartları ve detaylar nedir?

Polis Akademisi Başkanlığı Bin Komiser Yardımcısı Alımı Yapacak
Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan duyuru da toplam bin komiser yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak lan bin komiser yardımcısının 50'si kadın ve 950'si erkek olacak. Başvuru yapmak isteyen adayların lisans mezunu olması gerekmekte olup eğitimler Polis Amirleri Eğitimi Merkezi kapsamında yapılacak. Peki Polis Akademisi Başkanlığının bin komiser yardımcısı alım ilanına kimler başvurabilir ve başvuru tarihleri nedir?

Kimler Başvuru Yapabilir

Polis Akademisi Başkanlığı yaptığı açıklamasında toplam bin komiser yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Peki bu alım ilanına kimler başvurabilir?

Üniversitelerin dört yıllık lisans mezunu bölümlerinden mezun olmuş olmak
Polislik mesleğinde fiilen iki yılını doldurmuş olmak
45 yaşından gün almamış olmak (01/01/1974 ve sonrası)
Son iki yılı içerisinde polislik mesleğinde ceza almamış olmak
Haklarında adli soruşturma başlatılmamış olmak

Yukarıda belirtilmiş olan tüm nitelikler Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulmuş olup başvuru yapmak isteyen adayların 8 Şubat 2017 ile 15 Şubat 2017 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi aracılığı ile başvuru yapması gerekmektedir. Ön başvuru yapacak olan adayların komiser yardımcısı olabilmek için sınava girmesi gerekmekte olup sınav ücret 150 TL'dir ve bu ücretinde başvuru sırasında yatırılması gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların detayları aşağıda belirtilmiş olan adresten takip etmesi gerekmektedir.

www.pa.edu.tr

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahide kaya
Şahide kaya - 5 yıl Önce

Bn de olmak istiyorum memur lise mezunuyum ama kpss giremedim