MSÜ Sınavlara Gelirken Getirilecek Belgeler Açıklandı! MSÜ Taban Puanlar Nedir?

Milli Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre MSÜ sonuçları açıklandı. Peki MSÜ sınavlarına gereken belgeler nedir? İşte detaylar.

MSÜ Sınavlara Gelirken Getirilecek Belgeler Açıklandı! MSÜ Taban Puanlar Nedir?

Milli Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre MSÜ askeri öğreci alımı başvuru sonuçları açıklandı.MSB Milli Savunma Üniversitesi 2020 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 20 Temmuz - 04 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak. 

Milli Savunma Üniversitesi  Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2020 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralandı ve adaylar seçim faaliyetlerinden geçerek başarı durumuna göre eğitime alınacaklar. Seçim aşamaları ve sınavlara gelirken getirilecek belgelerde açıklandı. 

Ayrıca Milli Savunma Üniversitesi Taban puanlarda duyuruldu.

BAŞVURU SONUÇLARI BURADA

MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ TABAN PUANLARI

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ GETİRİLECEK BELGELER

1. Mavi Kapaklı Şeffaf Dosya.

2. Sınav Çağrı Belgesi.

3. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

4. MSÜ-2020 Sınav Sonuç Belgesi.

5. E-devlet şifresi.

6. Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu;

Adayların Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmeleri için spor yapmasında sakınca olmadığını gösteren “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

7. Muvafakat Yazısı; Adayların Muvafakat Yazısı ile sınava gelmesi gerekmektedir. (Noter onaylı olmasına gerek yoktur) 

8. Adli Sicil Kaydı ve Kesinleşme Şerhi; Adli Sicil kaydı bulunmayanlar e-Devlet çıktısı ile gelecek, herhangi bir mahkemede kaydı bulunanlar ise ilgili mahkeme kararı/kesinleşme şerhi, devam ettiğine dair belge, itiraz ettiyse temyiz belgesinin aslı ve fotokopisini getireceklerdir.

9. Şehit / Gazi Belgesi; Şehit / Gazi yakını olan adayların, bu durumlarını gösteren resmî belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Bu durumda bulunan adaylar bağlı bulundukları Kuvvet Komutanlıkları/Bakanlıklardan onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, aile kütüğünü (bilgilerini) gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-Devlet çıktısını getireceklerdir)

10. Terhis Belgesi; 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında askerlik hizmetini tamamlayan adaylara ek puan verilebilmesi için terhis belgelerini (askerlik hizmetini ilk altı ay yapan adaylar tek terhis belgesi, ikinci altı ayını da yapan adaylar iki terhis belgesi getireceklerdir) de yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Askerlik hizmetini tamamlayan adayların askerlik durum belgeleri kabul edilmeyecektir.) Terhis belgesini ibraz edemeyen adaylara ek puan verilmeyecek işlemlerine devam edilmeyecektir.

11. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

UYARI : Sınavlara gelirken istenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Sınav merkezleri önünde güvenlik soruşturması formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 17:08
YORUM EKLE