MSB KKK, DKK ve HKK Uzman Erbaş Alımı İçin Tarih Açıklaması Geldi!

Milli Savunma Bakanlığına uzman erbaş alımı yapılacak. Seçim aşaması tamamlandı. asil olarak listeye giren adaylar ve yedek listede bulunan adaylar için MSB yeni bir açıklama yayımlandı. İşte gelişmeler..

MSB KKK, DKK ve HKK Uzman Erbaş Alımı İçin Tarih Açıklaması Geldi!

Milli Savunma Bakanlığına uzman erbaş alımları yapılacak.

2018 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri personel temini kapsamında kesin kayıt işlemleri ile ilgili önemli açıklama geldi. Değerlendirme sonuçlarında asil olarak kazanan adaylar Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetlerine kayıt yaptıracak adayların 4 ile 6 Mart tarihleri arasında saat 08:30 ile 16:30 saatleri arasında belirtilen merkezlere başvuru yaparak kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

ASIL VE YEDEK LİSTEDE İSMİ BULUNAN ADYALAR DİKKAT;

Adayların KKK, DKK ve HKK birden fazla asil ve yedek listede ismi bulunan adaylar için tercih ettikleri komutanlıklara kayıt yaptırmaları ve diğer adaylıkları sonlandırılacakları belirtildi. Kayıtlarını tamamlayanlar için komutanlıklar arası geçişin yapılmayacağı belirtildi.

Yedek listede ismi bulunan adayların ise 7 Mart ile 12 Mart tarihleri arasında 08:30 ile 16:30 saatleri arasında belirtilen merkezlerde kayıt yapmaları istenildi. İkinci grup yedek sonuçları için 13 ile 15 Mart tarihleri arasında sırası gelen aday için telefon ile aranarak bilgi verileceği ifade edildi. Adayların bu nedenle hak kaybı yaşamamaları için bu hususlara dikkat etmeleri istenildi.

Sınav sonuçları için: https://pertemin.msb.gov.tr/02Sonuc/uzmanortakbilgi1/Sonuc.aspx

Duyuru ve açıklama için tıklayın

Milli Savunma Bakanlığına yapılacak uzman erbaş alımlarında gelişmeler olduğunda işin olsa sitemiz üzerinden okuyuculara paylaşmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf gül
Yusuf gül - 3 yıl Önce

Askerde olduğum için kpss ye giremedem bu yüzden kapss şartını kaldırın