MSB KKK 2020 Yılı Sözleşmeli Er Alımı 4. Seçim Aşaması Açıklaması Geldi!

Milli Savunma bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2020 sözleşmeli er alımı başvuru ve değerlendirme sürecinde yeni gelişme. 4. seçim aşaması duyurusu geldi. Seçim aşaması 24 Haziran tarihinde başlayacak.

MSB KKK 2020 Yılı Sözleşmeli Er Alımı 4. Seçim Aşaması Açıklaması Geldi!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sözleşmeli er alımı duyurusu geldi.

Dünya genelini etkisi altına alan koronavirüsün Türkiye'deki normalleşme adımlarının atılması ile askeri personel alımı aşamaları da başladı. Milli Savunma Bakanlığında er temini faaliyetlerinin 2 Haziran tarihinde başlamasının ardından MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi komutanlığında gerçekleştirilecek olan seçim aşaması faaliyetlerinin gruplar halinde yapılacağı ifade edildi. Son grup olan 4. gruptaki adayların sınavlara ne zaman alınacağı belli oldu.

ER ALIMI 4. GRUP SINAVLARI;

24 Haziran ile 3 Temmuz tarihileri arasında MSB KKK sözleşmeli er alımı sorgulama sayfası üzerinden belirlenen tarihlerde ve saatlerde hazır bulunmaları ve adayların koronavirüs tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uygun olarak sınav erinde bulunacaklardır. Seçim aşaması bir gün sürecek.

Evrak kabulü, fiziki değerlendirme aşamasında kilo ile boy testleri kontrolleri ile fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavının ardından hastaneye sevk aşaması yapılacak. Adayların gerekli olan belgeler ile birlikte gelmeleri gerekli olacak. Fiziki testler için spor kıyafetleri getirmeleri istenilmektedir. Kurum hekimi ya da aile hekiminden spor şınav mekik koşu yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Onaylı rapor almaları gerekli olmaktadır. Bu adaylar ancak fiziki sınava alınacaklardır. Şehir dışından gelecek adayların HES kodu oluşturarak seyahat yapabileceklerdir.

Ayrıca seçim aşamasında

Duyuruya https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay?prmEncrypt=R3KTn0uKCrlr16KWt1eDUM7uaUuRaTHQ9S6v9CMuIjoPATncaHIWUvcdLO2EoRGWN26z2q2B-BHUVVn4f54x0b51irkpCl6Rghf8mfnFkLVGXRk2L2a70XLrhAh3NS0T adresinden erişebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 00:23
YORUM EKLE