MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı İlkokul Mezunu 13 bin Sözleşmeli Er Alımları Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde sözleşmeli er temini için başvuru kılavuzu yayımlamıştı. Başvuru işlemleri hala devam ediyor. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı İlkokul Mezunu 13 bin Sözleşmeli Er Alımları Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı 2019 yılı Sözleşmeli er temini için başvuru kılavuzu yayımladı. Söz konusu kılavuz Şubat ayının ortalarında yayımlanmıştı ve hala başvuru işlemleri devam ediyor. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için işin olsa ekibi olarak sizlere detayları aktarıyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı yayımlamış oluğu kılavuza göre en az ilkokul mezunları arasından olmak şartı ile 13 bin kişilik kadro ile sözleşmeli er alımı yapılacak. Alımlar 2019 yılı için olacak. Bu yönde Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığına alım yapılacak. Peki adaylardan hangi nitelikler aranacak? başvurular ne zaman sona erecek? İşte detaylar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

Milli Savunma Bakanlığı kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımına başvuru yapacak adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askeri Okullardan ve TSK dan her ne sebeple olursa olsun ilişkisi kesilmemiş olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TSK da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık yönetmeliğinde belirtilen Sözleşmeli erbaş ve erler için olan sağlık şartını taşımak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranır.

Ayrıca özel olarak ise, En az ilkokul mezunu olmak veya yurtdışındaki dengi okullardan mezun olmak, Erkek olmak, Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan 01 ocak 2019 tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Henüz askerliğe başlamamış olanlardan ve askerliğini tamamlamamış olanlardan 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış olmak ve 25 yaşını tamamlamamış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacaklardan Birlik komutanlıklarında verilecek nitelik belgesi almış olmak, Başvuru kılavuzunda belirtilen boy ve kilo ölçüm tablosua uygun olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Söz konusu ilan için adaylar başvurularına ilanın Şubat ayında yayımlanması ile birlikte başladılar. henüz başvuru yapmamış veya başvuru işlemlerini tamamlamamış olan adaylar için henüz başvurular devam etmekte ve adaylar başvurularını en geç 01 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Milli Savunma bakanlığı resmi başvuru adresi olan PERTEM ( https://personeltemin.msb.gov.tr/ ) adresi üzerinden çevrimiçi Online olarak yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilanın başvuru kılavuzu ve başvuru adresini aşağıda paylaşıyoruz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU ADRESİ:

ASKERİ İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Yayımlanacak diğer askeri ilanlardan anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz. Ya da sosyal medya hesaplarımı takip ederek ana sayfanızda her zaman güncel ilanlara ulaşabilirsin.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 22:36
YORUM EKLE