MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı 1. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başladı! Şartlar?

MSB Askeri personel alımı ilanı yayımladı. En az ilköğretim mezunu adaylar içerisinden binlerce sözleşmeli er alımı gerçekleştirilecek.

MSB Kara Kuvvetleri 2022 Yılı 1. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başladı! Şartlar?

Sözleşmeli Er alımı için ilan yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı ilana göre Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev yapmak üzere 2022 yılı Sözleşmeli Er Alımı ilanı yayımlandı. Binlerce kişilik kontenjan sayısı ile Sözleşmeli Er alımı yapılacak olup başvuru süreci başladı. Bu yönde duyuru yayımlamış olan Milli Savunma Bakanlığı er alımı ilanı en az ilköğretim mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Peki Yaş şartı ve genel başvuru şartları nedir?

Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Süreci Başladı!

MBS Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı başvuru süreci başladı.İlan 4 Ocak 2022 tarihi ile yayımlanmış olup başvuru ekranı açılmıştır. Adaylara başvuru için herhangi bir süre sınırı konulmamıştır. Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığı yeteli başvuru aldığı taktirde kontenjan sayısını tamamladığında başvuru ekranını kapatacaktır. 

En az İlköğretim Mezunu Olmak Şart? Yaş Şartı ve Genel Şartlar nedir?

Adaylar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi olan Sözleşmeli Er Alımında yaş şartıdır. Bu yönde Sözleşmeli Er Alımı için 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını tamamlamamış olmak gerekmektedir. Bu durum askerliğini tamamlamış veya tamamlamamış olan adaylar içinde aynı şekildedir. Öte yandan sadece En az İlköğretim mezunu olan adayların başvurusu alınacak.

Askeri Personel Alımı İçin Genel Olarak İse:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 

- Her ne sebeple olursa olsun askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden bağlantısı kesilmemiş olmak,

- TSK bünyesine daha önce Askeri personel olarak atanmamış olmak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Herhangi bir terör örgütü üyeliği olmamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erler için belirtilen şartları taşımak ve Boy Kilo ölçüm talosundaki ölçülere uygun olmak gereklidir.

Ayrıca askerlik hizmetini yapmakta iken başvuru yapacak adaylar Birlik komutanlıklarından temin edilecek Nitelik belgesine sahip olmaları gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 23:28
YORUM EKLE